RUSZMY Z DZIAŁANIAMI PROJEKTOWYCH INICJATYW

RUSZMY Z DZIAŁANIAMI PROJEKTOWYCH INICJATYW oddolnych Dom Kultury+ Edycja 2023 / Zadanie I – INICJATYWY LOKALNE – cz. II

Inicjatywy wzmocnią potencjał, przyczynią się do rozwoju nowatorskich działań i ukierunkują partycypacje społeczną szczególnie wśród młodzieży. Proces diagnozowania pokazał bowiem grupę, która zamierza działać i jest otwarta na nowe doświadczenia. Dołączajcie do nas zapraszamy!!

Inicjatywy i działania w projektach są bardzo różne i każdy znajdzie coś dla siebie:

  1. ,, Nadodrzański plener malarski” Projekt zakłada zapoznanie się z architekturą naszej ŚCINAWY oraz z otaczająca ją przyrodą. W ramach działań przeprowadzone zostaną plenery w terenie oraz wyjazd do galerii w Dziewinie.
  2. ,, Pop kultura to jest to! Zapoznanie z kulturą lat 90 tych, z kulturą ulicy. Jak spędzano wtedy czas wolny? Czego się słuchało? Co oglądało się w telewizji? Co się nosiło?
  3. ,,Teraz MY” to projekt skierowany do kobiet pracujących realizujący cykl spotkań twórczych i integrujących np. zdrowe żywienie, emocjonalna równowaga czy kreatywność i ekspresja.
  4. ,,Aktywne włączenie młodzieży w tożsamość i wzmacnianie kapitału ludzkiego” wyjazdy studyjne w miejsca  KŁO oraz warsztaty na miejscu dla młodzieży. Poprzez warsztat ceramiki, rzeźbiarstwa, makramy i malowania na ubraniach  młodzież będzie miała okazję rozwijać zainteresowania i uzdolnienia oraz wzmocni poziom samoakceptacji.
  5. ,,Kultura lokalna w wykonaniu zespołu ludowego” Zostanie przeprowadzonych kilka spotkań z pieśniami, tańcami oraz nauką ludowych melodii. Zostanie zainicjowane wielopokoleniowe spotkanie podczas wspólnej biesiady oraz wyjazdu na przegląd zespołów ludowych dla uczestników projektu.
  6. ,,Zobacz usłysz, poczuj- podróż do świata zmysłów” – Inicjatywy w tym działaniu to: warsztaty fotograficzne, warsztaty artystyczne ,,Mam pasje”, zwiedzanie bunkrów miasta połączone z lekcją historii, wspólne ognisko ze stowarzyszeniem historyczno-militarnym. Zorganizowanie wystawy prac uczestników i wspólny piknik.
  7. ,,Z historią i sztuką w Ekomuzeum Osady Rybackiej” skierowany do młodzieży. Zwiedzanie z przewodnikiem najciekawszych zakątków Dziewina (dwór renesansowy i kościół), który przedstawi legendy i baśnie Krainy Łęgów Odrzańskich.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *