TRWA KURS ROWEROWY

 
Za nami pierwsze spotkania z młodzieżą biorącą udział w organizowanym w Centrum Kultury i Biblioteka w Ścinawie kursie rowerowym. Ten odbywa się cyklicznie – w piątki, a jego celem jest przygotowanie uczestników do egzaminów na kartę rowerową.
 
Choć cel nadrzędny jest jasny to dbamy również o ogólną znajomość przepisów ruchu drogowego i przekazywanie prawidłowych wzorców zachowania na drogach publicznych.

 
W ramach kursu spotkamy się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej policji w Lubinie (Policja Lubin), a także poznamy zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia na wypadek zdarzeń z udziałem uczestników ruchu drogowego.
 
Wspólnie z 4-to klasistami (w większości, bo wśród młodzieży mamy też ucznia klasy 3.) stworzyliśmy makietę miasta, która odzwierciedla w mniejszej skali część naszego miasta. Na jej podstawie uczymy się reguł obowiązujących na drodze – zarówno tych skierowanych do cyklistów, jak i kierowców pojazdów mechanicznych.
 
Utrwalamy znaki drogowe, zasadę prawej dłoni, omawiamy obowiązkowe wyposażenie naszych jednośladów, zasady bezpieczeństwa, rozwiązujemy quizy i testy przygotowujące do egzaminu.
 
Poprzez zagadki, zabawy i luźną formę prowadzonych zajęć uczestnicy z każdych zajęć wychodzą z teoretyczną i praktyczną wiedzą. Najbliższe spotkanie w piątek o godzinie 16:00 (na ten moment lista uczestników tych przydatnych warsztatów jest pełna).

 

</p class="">

Przeczytaj również...