9. Ścinawskie Kaziuki – Ścinawa 14 kwietnia 2019

Nadchodzi wiosna, a jak wiosna to Wielkanoc, która w Ścinawie od dawna kojarzy się z Kaziukami!! 14 kwietnia 2019r. w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie 9. raz przybliżymy państwu obyczaje kultury ludowej, nawiązujące do tradycji i obrzędów ziem kresowych dawnej Rzeczypospolitej. Już od godziny 11:00 na terenach zielonych wokół CTiK tradycyjnie ustawią się stoiska, które proponować będą najrozmaitsze wytwory rękodzieła, rzeźby i malarstwa. Nie zabraknie również pysznych domowych wypieków, miodów, ciepłego jadła i gorących uśmiechów.

Impreza odbędzie się na tydzień przed świętami, w związku z tym nie mogło zabraknąć konkursu na palmę wielkanocną i ozdoby świąteczne. Gwarantujemy moc muzycznych wrażeń będzie skocznie i kolorowo. Występy, pokazy talentów, i nagrody dla tych, którzy wezmą udział w naszych konkursach (regulaminy i karty zgłoszeniowe znajdziecie poniżej po kliknięciu w obrazek).

Na kaziukowym jarmarku nie może zabraknąć stoisk z sołectw z naszej gminy, które raczyć będą przybyłych smakoszy pysznymi domowymi specjałami. Na trwającym od godziny 11.00 jarmarku znajdziecie wszystko, co sprawi,ze te wiosenne święta będą wyjątkowe, smaczne i piękne. Swoimi zakupami wesprzecie dodatkowo nasze lokalne stowarzyszenia, artystów, koła gospodyń wiejskich, czy rady rodziców ścinawskich szkół. Goście będą mieli możliwość zaopatrzyć się w ręcznie robione: kurki, zajączki, pisanki i stroiki oraz palmy wielkanocne. W CTiK już od wejścia poczujemy kaziukową atmosferę – liczne dekoracje, wystrój, a także prace konkursowe uświetnią wystrój ścinawskiego CTiK’u.