Sekcja baletowa dla dzieci

Sekcji baletowa dla dzieci przedszkolnych i uczniów nauczania początkowego to propozycja dopisana do planu zajęć pozalekcyjnych popołudniowych w roku kulturalno-oświatowym.

Ćwiczenia baletowe przede wszystkim pomagają wyrobić prawidłową postawę ciała – dzieci nabierają nawyku chodzenia wyprostowanym, dzięki czemu nie mają problemu z garbieniem się, a wady postawy są korygowane. Zajęcia baletowe uczą także jak prawidłowo się poruszać – z gibkością, lekkością, ale także i pewnością, jednocześnie kształtując i wzmacniając stopy dziecka (m.in. ćwiczenia wspomagają leczenie płaskostopia podłużnego). Dodatkowo poprzez wykonywane układy dzieci zyskują podczas treningów dobrą koordynację ruchową, nabierając przy tym umiejętności koncentracji i skupienia. Regularne ćwiczenia fizyczne sprawią, że córka nie będzie miała problemów z nadwagą, która jest coraz większym problemem wśród polskich przedszkolaków i uczniów.
Oprócz wpływu na fizyczność, balet ma również bardzo dobry wpływ na psychikę dziecka. Przede wszystkim dziewczynka nabiera pewności siebie i poprzez taniec łatwiej jest pokonać jej własną nieśmiałość. Ponadto ćwiczenia wspomagają samodyscyplinę, która z tańca przenosi się także na inne dziedziny życia. Dziewczynka zaczyna stawiać sobie cele i dąży do ich zrealizowania. Balet, nazywany tańcem klasycznym wyrabia także w dziecku wrażliwość na piękno i sztukę, zapoznając z perłami muzyki klasycznej, przy której wykonywane są układy taneczne. Często dzieci same zaczynają interesować się taką muzyką, rozszerzając swoje horyzonty.

Zapisy do sekcji trwają, a dodatkowe informacje uzyskacie w sekretariacie Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie oraz pod numerem tel. (76)845-79-17.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *