ZE SMAKIEM I GRACJĄ W ŚCINAWIE

Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni witaliśmy w Ścinawie festiwalem Food Trucków, który odbywał się w ubiegły weekend na ścinawskich błoniach. Pogoda choć pierwszego dnia jeszcze letnia jak w kalejdoskopie w niedzielę 23 września zmieniła się na prawdziwie jesienną. Sobota i niedziela upłynęły pod znakiem smaków świata i solidnej starej motoryzacji to pierwsza impreza tego typu w Ścinawie.

Sezon jesienny rozpoczęliśmy mocnym akcentem, prócz pojazdów serwujących przeróżne pyszności dla ścinawian również inne pojazdy znalazły się w sobotę 22 września na błoniach. Zlot zabytkowych pojazdów zawitał w Ścinawie by cieszyć oko wszystkich fanów motoryzacji, tej w klasycznym wydaniu, a było na co popatrzeć. W czasie zlotu wręczono uczestnikom moto zabawy nagrody w konkursie elegancji. Sześciu wyróżnionym załogom zlotu puchary wręczył Burmistrz Ścinawy pan Krystian Kosztyła wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Ścinawie panem Markiem Szopą.

Tym razem imprezy odbyły się równolegle co było ciekawym połączeniem dwóch światów fanów czterech kółek. Tu i tu można było zasmakować motoryzacji w dosłownym słowa znaczeniu choć 15 wozów-kuchni na kółkach zapewne ze smakiem miało więcej wspólnego. Wśród pyszności nie zabrakło szaszłyków, burgerów wołowych, złotych paluchów churros, pad thai, a nawet frytek w różnych wydaniach.

Szeroki wachlarz pyszności zdecydowanie przypadł łakomczuchom do gustu, a blisko 50 pojazdów zabytkowych zachwycało wyglądem. Kto nie był może jedynie żałować, że nie wziął udziału w wydarzeniu.

 

</p class="msonormal">

Przeczytaj również...