LASEROWY PAINTBALL TURNIEJ Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie zaprasza do udziału w turnieju laserowego paintballa, szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie na plakacie. Regulamin znajduje się na dole artykułu. Turniej odbędzie się przy okazji Dni Ścinawy 2019 jako nasz prezent dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka!!

Laser Tag, czyli laserowy paintball. 
Laser Tag to rozrywka bardzo podobna do popularnego paintballa, ale pozbawiona jego wad. Gra jest bezpieczna i odpowiednia dla każdego. Żeby zagrać nie trzeba ubierać grubego munduru czy maski. Wystarczy zwykłe ubranie niekrępujące ruchów. Najlepiej sprawdzi się sportowy strój w ciemnym kolorze. Należy również pamiętać o wygodnym obuwiu. W odróżnieniu od paintballa Laser Tag jest pozbawiony amunicji, przez co jest całkowicie bezpieczny dla każdego gracza i osób obserwujących przebieg gry. Działanie broni opiera się na świetle podczerwonym, które jest całkowicie bezpieczne dla oczu.


Laser Tag jak grać?

Jest to rozrywka powstała na bazie wojskowego systemu szkoleniowego M.I.L.E.S. (Multiple Integrated Laser Engagement System) służącego do profesjonalnego treningu żołnierzy. System umożliwia prowadzenie realistycznych starć, gdzie gracze zdobywają punkty poprzez trafienie innego gracza przy użyciu promieni podczerwieni. W przeciwieństwie do paintballa czy ASG nie ma tutaj fizycznych trafień. W replikach broni umieszczony jest reflektor emitujący wiązkę podczerwieni. Trafienia rejestrują odpowiednie detektory noszone przez uczestników gry.

Przed grą programowane są szerokie ustawienia warunkujące dalszy przebieg starć. Każdy gracz otrzymuje replikę karabinu G36, zestaw czujników informujących o trafieniu. Podczas gry wszystkie trafienia zliczane są przez elektronikę, dzięki czemu na koniec możliwe jest porównanie statystyk każdego z uczestników.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *