CTiK

Switch to desktop Register Login

To już było (904)

JASEŁKA DLA BABCI I DZIADKA

Dział: To już było Napisane przez
Tradycji musiało stać się zadość!! Zapraszamy na Jasełka, które rokrocznie odbywają się przy okazji Dnia Babci i Dziadka.
Młodzi aktorzy z sekcji teatralnej "Zaczarowana Kurtyna" pod przewodnictwem pani Teresa Kogut przy artystycznym wsparciu pani Dorota Krężel przygotowują piękne przedstawienie opowiadające historię narodzenia dzieciątka Jezus.
Rzecz jasna ta wyjątkowa sztuka skierowana jest nie tylko do Babci i Dziadka, tego dnia zapraszamy również całe rodziny z dziećmi w różnym wieku, jak zawsze nie zabraknie humorystycznych dialogów czy groteskowej powagi sytuacji. Nie zabraknie również wyborowej gry aktorskiej, pięknych melodii i śpiewu - to po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy!!

WAŻNY KOMUNIKAT

Dział: To już było Napisane przez
Uwaga!! Ważny komunikat!! 
Informujemy, że w dniu jutrzejszym do godziny 10:00 nie będzie możliwości załatwienia spraw w sekretariacie Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie.
 Sprawy nie wymagające wizyty osobistej można wówczas kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Sprawy wymagające wizyty osobistej prosimy przełożyć na późniejszą godzinę.
Za utrudnienia przepraszamy!!

W WIGILIĘ NIECZYNNE

Dział: To już było Napisane przez

W wigilię Bożego Narodzenia (24 grudnia)
Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie nieczynne.
Informujemy, że 24 grudnia (piątek) został ustanowiony
dniem wolnym od pracy dla pracowników
Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie,
w zamian za święto przypadające w sobotę (25 grudnia).
Życzymy Wesołych Świąt i przepraszamy za utrudnienia.

NAJPIĘKNIEJSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Dział: To już było Napisane przez

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
życzymy Państwu rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole.
Niechaj narodzone dzieciątko Jezus
zwiastuje spokój i radość, które odtąd
gościć będą w Waszych domach,
a nadchodzący Nowy rok obdaruje was miłością,
zdrowiem i szczęściem.

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
życzą Dyrektor oraz pracownicy
Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie

ŚCINAWSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Dział: To już było Napisane przez
Jarmark Bożonarodzeniowy już w najbliższą niedziele, zapraszamy na teren Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Na stoiskach zlokalizowanych na naszym terenie znajdziecie wytwory rękodzieła, świąteczne przysmaki, ozdoby świąteczne, świece, miody, bombki i wiele, wiele innych towarów.
W tym roku postanowiliśmy o usytuowaniu stoisk przy parkingu głównym CTiK po stronie kościoła, a nie jak w latach ubiegłych. Mamy świadomość, że nieco ograniczy to ilość miejsc do zaparkowania jednak liczymy, że ta lokalizacja wpłynie korzystnie na przestrzeń, którą będziemy mogli poruszać się w pobliżu stoisk z zachowaniem zasad sanitarnych.
Stoiska sprzedażowe otwarte będą w godzinach od 11:00 do 17:00, natomiast z uwagi na sytuację związaną ze stanem epidemicznym zmuszeni byliśmy w znaczącym stopniu ograniczyć nasz program artystyczny. Występy młodych mieszkańców gminy Ścinawa rozpoczną się o godzinie 14:00, a zakończą około godziny 16:00 - całość odbędzie się z niewielkimi przerwami. Niestety tym razem nie zaprezentuje się sekcja teatralna „Zaczarowana Kurtyna”. Nie udało się również przeprowadzić konkursu wokalnego o tematyce nawiązującej do świąt Bożego Narodzenia, zatem tym razem nie usłyszymy laureatów tego pięknego przeglądu. Całość programu ostatecznie odbędzie się Sali widowiskowej, jednak z uwagi na przepisy, których zobligowani jesteśmy przestrzegać INFORMUJEMY, ŻE WSTĘP DO BUDYNKU CENTRUM TURYSTYKI I KULTURY W ŚCINAWIE WYMAGAŁ BĘDZIE ZAŁOŻENIA MASECZEK OCHRONNYCH.
Program artystyczny
14:00 Świąteczne układy taneczne – Studio Balans
14:30 Piosenka świąteczna w wykonaniu przedszkolaków
15:00 Świąteczne układy taneczne – Studio Balans
15:30 Piosenka świąteczna w wykonaniu uczniów SP
15:45 Dawid Krężel – zimowy koncert
Ponadto
13:00-15:00 warsztaty tworzenia ozdób świątecznych

Sylwester 2021 w CTiK

Dział: To już było Napisane przez
3...2...1... Zapisy na Sylwestra czas start!!
Zapraszamy do udziału w niewątpliwie najlepszej imprezie sylwestrowej w Ścinawie, Uprzedzając wasze pytania bilety dla singli będą dostępne za połowę kwoty widniejącej na plakacie.
Start naszego balu jak zawsze przewidziany jest na godzinę 20:00, a zabawa potrwa do 4:00, tradycyjnie rozpoczniemy kolacją sylwestrową, a na całą noc zaplanowane zostały ciepłe i zimne posiłki, by zadowolić Wasze podniebienia.
O północy wspólnie uniesiemy lampkę szampana, by przywitać nowy 2022 rok, dla każdej z par szefowa kuchni zapewni także odrobinę rozgrzewających napojów wyskokowych.
O doskonałą muzykę zadba sprawdzony w boju Leon Sound&Lights, co jest gwarancją wyśmienitej zabawy i przetańczonej nocy. Gwarantujemy, że u nasz każdy znajdzie coś dla siebie.

Sprzęt elektroniczy z projektu dla CTiK

Dział: To już było Napisane przez

Projektor, aparat cyfrowy i 4 laptopy weszły w posiadanie Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie dzięki udziałowi w unijnym projekcie e-Senior. Dzięki programowi rozwoju kompetencji cyfrowych naszych mieszkańców w kolejnym etapie utworzymy dla seniorów punkt, w którym bezpiecznie skorzystać będą mogli z zasobów internetowych w naszym ośrodku.

Zgłoszenie, którego dokonaliśmy pozwoliło nam pozyskać sprzęt elektroniczny, ale przede wszystkim zapewnić seniorom udział w świetnych warsztatach z zakresu dostępności cyfrowej. Tempo w jakim nowinki techniczne zajmują coraz większe spektrum naszej przestrzeni życiowej daje się zauważyć niemal każdego dnia. Wykluczenie cyfrowe dosięga równie szybko znaczną część naszego społeczeństwa w szczególności osoby starsze.

Jeszcze kilka lat temu telefon z ekranem dotykowym był urządzeniem ze sfery marzeń większości z nas, dziś to standard użytkowy, który daje nam ogromne możliwości jednocześnie niosąc za sobą spore zagrożenie cyber ataków. Dlatego bardzo ważne jest poszerzenie horyzontów cyfrowych wśród naszego społeczeństwa.

Zwiększenie świadomości użytkowników urządzeń cyfrowych jest trudnym pojęciem jednak pewne mechanizmy obronne można wypracować, nam się to udało, udało się również przekazać mnóstwo wartościowej wiedzy i pomogło nabyć seniorom sporo umiejętności, które dziś ułatwiają im codzienne życie.   

Dziękujemy Fundacja Partycypacji Społecznej

Konkurs Z KOLĘDĄ DOOKOŁA ŚWIATA

Dział: To już było Napisane przez
Rokrocznie odbywające się przeglądy piosenki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z Gminy Ścinawa. Laureaci konkursu wystąpią podczas Ścinawski Jarmark Bożonarodzeniowy 2021.
Ponownie liczymy na udział dzieci zarówno z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ścinawie jak i Szkoły Podstawowej im Orląt Lwowskich w Tymowej. Karty zgłoszeniowe i regulamin konkursu dostępne są w naszym sekretariacie. Pamiętajcie o terminowych zgłoszeniach i dostarczeniu podkładów muzycznych.

Konkurs Kartka Bożonarodzeniowa

Dział: To już było Napisane przez
Dzieciaki do dzieła!! Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową to już tradycja, tradycją jest również wybieranie tych prac, które służą zarówno Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie jak i Ścinawa gmina jak reprezentatywne. Wybrane przez komisję prace rzecz jasna nagrodzimy w czasie Ścinawski Jarmark Bożonarodzeniowy 2021, a wybrane prace roześlemy do partnerów gminy Ścinawa i Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie z życzeniami świątecznymi. Formuła konkursu jest niezmienna, przygotować należy prace w formacie A4 wypełniając całą przestrzeń jednej strony kartki A4, beż życzeń. Pamiętajcie o terminowym dostarczeniu prac i kart zgłoszeniowych do naszej siedziby.
 

NIEPODLEGŁOŚĆ, WOLNOŚĆ, GODNOŚĆ...

Dział: To już było Napisane przez