AEROFIT DLA KOBIET ALE NIE TYLKO!

Zachęcamy do udziału w zajęciach prowadzonych przez naszą krajankę mieszkankę Ręszowa w Gminie Ścinawa Aleksandra Haschke. Koszt zajęć 30 zł miesięcznie!

W roku 2018 odbyła kurs w Akademii Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu s, który uwieńczyła zdanym egzaminem końcowym, tym samym uzyskując
tytuł TRENERKI PERSONALNEJ.

Dodatkowo w 2019r., w Premium Sport Academy, we Wrocławiu odbyła szkolenie z Anatomii Sportowej dotyczące stricte działalności trenerskiej

W najbliższym czasie planuje kontynuować szkolenia z zakresu aktywności fizycznej jak i dietetyki, a od października 2019r. rozpocznie naukę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy na kierunku FIZJOTERAPIA.

HIIT (High Intensity Interval Training) – to forma treningu polegająca na przeplataniu np. 30sec. okresów bardzo intensywnego wysiłku z 30sec. okresami wysiłku umiarkowanego, cały trening trwa 15-25 minut.

FBW (Full Body Workout) – to trening trwający zazwyczaj ok. 45-60 minut, a charakteryzuje się tym, że podczas jednej sesji treningowej trenuje się jak najwięcej partii ciała, zaczynając zazwyczaj od największych po najmniejsze

SPLIT – w przeciwieństwie do FBW w tym rodzaju treningu skupiamy się na danej partii mięśniowej i angażujemy ją przez całą długość trwania treningu, a trwa on zazwyczaj ok. 45 minut

Trening wspomagający/medyczny – to trening oparty na ćwiczeniach funkcjonalnych, które polegają na wykonywaniu ruchów z jakimi mamy do czynienia na co dzień, np. wspięcia na palce, przysiady, wykroki; polega on na zastosowaniu takich ćwiczeń (skupiając się maksymalnie na ich technice), wspomagając tym samym nasz organizm w walce z występującymi dysfunkcjami lub dysproporcjami mięśniowymi; czas trwania to ok. 45 minut.

TABATA – to bardzo intensywny i krótki (ok. 4 minut) trening wytrzymałościowy polegający na wykonaniu 8 serii jednego lub różnych ćwiczeń wykonywanych z bardzo dużą intensywnością przez 20 sekund i przeplatanych 10 sekundowymi przerwami; tabata bardzo często stosowana jest jako dodatek zwieńczający dłuższe sesje treningowe.

STRECHING – kojarzony jako element kończący trening, na szczęście jego popularność wzrosła na tyle, że stał się również odrębną jednostką treningową, polecany najczęściej osobom, które prowadzą siedzący tryb życia trening ten, polega na ćwiczeniach rozciągających i uelastyczniających mięśnie, wprowadzając tym samym organizm w progi bólowe na tyle minimalnie, by zachować przy tym relaks i rozluźnienie organizmu (czas trwania to ok. 60minut)

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *