Dni Ścinawy 2022 już 4 i 5 czerwca

Dni Ścinawy 2022 w sobotę i niedzielę 4-5 czerwca w Porcie Ścinawa.

Wracamy po 2 latach przerwy ze zdwojoną siłą. Tradycyjnie na scenie w Porcie Ścinawa zameldują się gwiazdy – zarówno te lokalne jak i zaproszeni goście, a każdy kto zdecyduje się spędzić pierwszy weekend czerwca w Ścinawie nad Odrą, może liczyć na doskonałą zabawę.

Pierwszy dzień zorganizujemy w konwencji muzycznych nowinek, bo prócz występu rockowego zespołu Apokalipsa i lokalnych sekcji na naszej scenie zamelduje się znany fanom polskiego rapu Qry – reprezentant kultowego Chillwagon’u. Uprzedzając wszelkie pytania – tak, jesteśmy świadomi repertuaru i treści utworów Qry’ego jest to jednak nasza odpowiedź na trendy muzyczne panujące wśród dzisiejszej młodzieży.

Nowością tej edycji Dni Ścinawy będzie noc klubowa – Odra Dance Event podczas wydarzenia, które odbywać się będzie w godzinach 21: 00 – 03:00 na naszej scenie zaprezentuje się 6. Dj’ów. Fani brzmień elektronicznych mogą liczyć na muzyczne bomby i retrospekcje klubowe grane przez dj Alexa oraz Vnalogica (ex. Dj Ben) wieloletnich rezydentów głogowskiego klubu Protector, transowe perełki zaprezentuje ceniony polski producent Arjans, a klasyczne sety z płyt winylowych zagrają doświadczeni Thomaz Clarx, DamianSkora i Alex McFeanly współtwórcy imprez tanecznych o nazwie Space of Sound.

Dzień drugi pełen będzie muzycznych występów, zaśpiewają Ania Juszczyk i Dawid Krężel znani lokalnej społeczności krajanie, tego dnia usłyszymy również największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Stanisława Witomskiego. Z estrady w porcie popłyną także światowe hity, w wykonaniu zespołu Cadillac usłyszycie utwory takich gigantów jak Led Zeppelin, U2, Kings of Leon, Depeche Mode czy Pink Floyd. Chwilę później do tańca porwie Was wyjątkowy Beat Back grający muzykę The Beatles – będzie więc Rock’n’Roll w najczystszej postaci.

Na zakończenie Dni Ścinawy prawdziwa muzyczna uczta za sprawą zespołu Lemon z niezwykle charyzmatycznym Igorem Herbutem. Wyjątkowa barwa głosu i ekspresja wokalna Igora zachwyciła jury programu telewizyjnego Must Be The Music i zachwyca do dziś – największe przeboje Lemona to m.in. Scarlett, Napraw, Jutro, Będę z Tobą, Nice czy Papier jednak w całej dyskografii hitów jest wiele więcej. Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy, zespół wydał 4 krążki, z których 2 pokryły się platyną i podwójną platyną, a jeden złotem. Premierowy utwór Ptaki wydany 13 maja br. Zapowiada kolejną, piątą już płytę studyjną zespołu.

Prócz wygranej w III edycji wspomnianego Must Be the Music, Lemon zdobył nagrody za najlepszy występ i najlepszy zespół roku podczas gali Eska Music Awards 2013. Rok później podczas tej samej gali ponownie został uznany najlepszym zespołem, a w 2015 roku podczas cyklu koncertów Lato Zet i Dwójki 2015 utwór Scarlett uznany został za przebój 25-lecia.

PONADTO:

Oczywiście pamiętamy również o najmłodszych z okazji święta dzieci czyli Dnia Dziecka, który obchodzić podobnie jak przed pandemią, podczas obchodów Dni Ścinawy.  Dla wszystkich dzieci – zarówno tych młodszych, jak i starszych przygotowujemy mnóstwo atrakcji. Wśród nich nie zabraknie warsztatów, licznych konkursów i zabaw przygotowanych przez Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Dla wszystkich dzieci przy współpracy z TechForKids przygotujemy strefę VR, strefę Robotyki, Eurobungee, a na najmłodszych będzie czekała wyspa z klockami LEGO. W niedzielę zapraszamy na warsztaty zaplatania wianków, podczas których nauczymy dzieci jak wykonać letnie wianki, wykorzystując żywe kwiaty. Ponadto w namiocie CTiK dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w ramach projektu Cyfrowe GOKi – NUTS legnicko-głogowski oraz w zabawach i konkursach z nagrodami.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

Dniom Ścinawy towarzyszyły będą też inne imprezy, w ramach Ligi Szkółek Kolarskich ścigali się będą młodzi zawodnicy, także reprezentanci miejscowego klubu Sprint, rozpoczęcie zawodów sportowych przewidziane jest na godzinę 10:00. Bieżące informacje o planach i pomysłach na pierwszy weekend czerwca dostępne na profilu fb Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie na stronie wydarzenia oraz stronie internetowej: https://www.ctik.scinawa.pl/. Pierwsze dolnośląskie spotkanie fanów marki Benimar, Euramobil, Sterckeman, Karmann-Mobil oraz wszystkich innych caravaningowców. W dniach 3- 5 czerwca podczas imprezy Gminy Ścinawa w porcie nad Odrązorganizowane zostanie spotkanie fanów caravaningu oraz wystawa nowych kamperów Benimar, firm wynajmujących kampery oraz pokaz motorówek Waterprestige i premiera projektu polskiego, ekskluzywnego hosuebota. Firma perlayacht pokaże wizualizacje swojego nowego produktu.

Organizatorem Dni Ścinawy jest Centrum Turystyki Kultury w Ścinawie

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami i kliknięcia „Wezmę udział” by być na bieżąco, tam podawane są wszystkie informacje.
Link do wydarzeń:

DNI ŚCINAWY 2022 – 4, 5 czerwca – Port Ścinawa  
ODRA DANCE EVENT Dni Ścinawy 2022 4, 5 czerwca – Port Ścinawa
QRY – KONCERT podczas Dni Ścinawy 2022 4, 5 czerwca – Port Ścinawa 

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *