Wyjątkowe Jasełka dla Babci i Dziadka

W miniony piątek za sprawą teatru w wykonaniu „Zaczarowanej kurtyny” raz jeszcze poczuliśmy magię świąt. Młodzi aktorzy przenieśli nas do Betlejem przedstawiając nam historię narodzin Jezusa Chrystusa. Barwne dialogi wypełnione humorem i kolorytem języka polskiego pomogły na nowo poznać doskonale znaną już historię narodzin dzieciątka Jezus. Było magicznie, świątecznie i wyjątkowo bo dzieci nie tylko odegrały swoje role, ale wcieliły się także w odgrywane postacie. Całości dopełniły kolędy i piosenki świąteczne będące nieodłącznym elementem jasełek.

Sala Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie znów zagościła Babcie i Dziadków, dla których tradycyjnie w naszym mieście odbyły się jasełka. Takie przestawienia wymagają godzin pracy i ćwiczeń młodych aktorów, w czasie przygotowań wielokrotnie zmieniała się obsada ról - wszystko ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Konieczność kwarantanny co chwilę wykluczała z zajęć kolejne osoby, końcowo udało się jednak zaprezentować to na co młodzi mieszkańcy gminy Ścinawa przygotowywali się tak długo.

Dumni byli rodzice, rodzeństwo oraz Dziadkowie i Babcie, którzy bardzo licznie postanowili oglądać występy sceniczne wnuków. Dumy i zadowolenia nie kryły również panie Teresa Kogut i Dorota Krężel instruktorki „Zaczarowanej Kurtyny”. Gorące podziękowania ze sceny popłynęły do publiczności za obecność, dziękowano również rodzicom dzieci biorących udział w zajęciach – „Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu dzieci, a w czasie przedstawienia za dopilnowanie by wszystko wyszło jak należy” - dodała pani Teresa Kogut. Dzieci odwdzięczyły się zaproszonym pięknymi życzeniami i mnóstwem szczerych uśmiechów, wyrażających więcej niż „tysiąc słów”.

„Cieszymy się, że ogrom pracy włożony w przygotowanie przedstawienia zarówno przez dzieci rodziców jak i instruktorów przyniósł nam dzisiaj tyle radości. Kilkukrotnie zmuszeni byliśmy odwoływać Jasełka z uwagi na sytuację, która wszystkim nam dokucza zdrowie jednak zawsze stawialiśmy na pierwszym miejscu. Gratuluję aktorom, instruktorom oraz rodzicom, a wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzę samych wspaniałości i mnóstwa radości” - podsumowała Dyrektor Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie Anna Podbucka.

 

 

 

Przeczytaj również...