ŚCINAWA STOLICĄ BLUESA!! [FOTORELACJA]

 

Dwa dni wspaniałej zabawy i wyśmienitej atmosfery towarzyszyły XII edycji Festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, który przeszedł do historii. Niesamowita aura towarzyszyła wydarzeniu, które w miniony weekend zgromadziło na przystani nad Odrą tysiące motocyklistów i fanów muzyki bluesowej.

Piątek to tradycyjnie pierwszy dzień festiwalu, ale również otwarcie bram dla motocyklistów przybywających na zlot odbywający się przy okazji Bluesa nad Odrą. W pierwszym dniu bluesowego święta odbył się konkurs kapel bluesowych, nie bez przyczyny unikamy przymiotnika amatorskich, gdyż poziom zmagań konkursowych od lat jest bardzo wysoki, a o wygranej decydują jedynie niuanse.

Jury konkursowe w składzie: Sławek Sobieski, Lech Bekulard, Leszek Sworowski oraz Dariusz Łach, w wyniku przesłuchań spośród pięciu zespołów postanowiło przyznać I, II i III miejsce, oraz dwa wyróżnienia indywidualne.

I miejsce bezapelacyjnie zajął zespół VW Project, skład Roxana Tutaj & Good Omen zajął II miejsce,  na najniższym stopniu podium znalazł się Plug’n’Blues. Wśród wyróżnionych znaleźli się Valentina Vatutina (VW Project) – najlepsza wokalistka oraz Maciej Skrzypczak (Roxana Tutaj & Good Omen) – najlepszy gitarzysta.

Około godziny 20:00 zwycięzcom wręczono nagrody oraz pamiątkowe statuetki, chwilę później na scenie pojawił się zwycięzca ubiegłorocznego przeglądu zespół Cool Cat (ex. C major Seven), który podgrzał atmosferę do czerwoności. Mocnym akcentem na zakończenie I dnia festiwalu był koncert Caroline & The Lucky Ones, choć przyznajemy, że ten piękny dzień skończył się zdecydowanie zbyt szybko, a na więcej trzeba było czekać do następnego dnia! Festiwal był również świetną okazją do pomagania, po raz kolejny włączyliśmy się do akcji charytatywnej by pomagać 3 letniemu Alanowi, choremu na nowotwór. Część dochodu ze sprzedaży koszulek festiwalowych przekazana została na cel leczenia chłopca, który zaszczycił nas swoją obecnością w czasie festiwalu.

Serdeczne podziękowania kierujemy do dobrych dusz festiwalu:

Sponsora głównego – Firmy Gigasound  Technika Estradowa S.C. Rafał Gojdka i Przemysław Podębski, która jednocześnie realizowała wydarzenie, pozdrawiamy i przesyłamy techniczne „Dzięki za dźwięki”.

Stowarzyszenia Aktywnie dla Gminy Ścinawa – fundatora II nagrody przeglądu konkursowego.

Komendy Powiatowej Policji w Lubinie i Komisariatu Policji w Ścinawie.

Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścinawie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymowej.

Przeczytaj również...