LUZ, BLUES I WARKOT SILNIKÓW [BLUES NAD ODRĄ – DZIEŃ II]

Dwa dni wspaniałej zabawy i wyśmienitej atmosfery towarzyszyły XII edycji Festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, który przeszedł do historii. Niesamowita aura towarzyszyła wydarzeniu, które w miniony weekend zgromadziło na przystani nad Odrą tysiące motocyklistów i fanów muzyki bluesowej.

Drugi dzień bluesowego święta w Ścinawie rozpoczęła parada motocykli, które przejechały ulicami Miasta i Gminy Ścinawa ale również, sąsiadującego powiatu Wołowskiego. Zanim na scenie ponownie popłynął blues swój czas mieli motocykliści biorący udział w w konkurencjach. Od godziny 16:30 w porcie popłynęły pierwsze bluesowe dźwięki, kolejno prezentowali się: Blues Menu, Robert Wojciechowski Band, charyzmatyczna Magda Piskorczyk, energetyczny The Swamp Shakers z Łotwy i gwiazda tegorocznej edycji imprezy, formacja z Belgii – The Blues Bones.

– Dziękuję artystom za ich fantastyczne występy, Darkowi Łachowi za udział oraz nieoceniony wkład, pracownikom CTiK w Ścinawie za zaangażowanie i wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań, by festiwal się udał. Nie zapominajmy, że Blues nad Odrą to dziś impreza o randze ogólnopolskiej, jedna z większych tego typu w naszym kraju, więc jej organizacja wymaga sporo pracy i sił, tym bardziej, że wszyscy chcemy ciągle rozwijać festiwal – mówił burmistrz Krystian Kosztyła. – Oczywiście nie byłoby imprezy bez publiczności, dziękuję więc wszystkim, którzy byli z nami w piątek i sobotę, bo właśnie dla Państwa zagraliśmy bluesa w Ścinawie i z pewnością zagramy go w przyszłym roku! – dodał szef lokalnego samorządu.

Przy okazji wydarzenia kwestowano na rzecz cierpiącego na nowotwór – Alana Wnuka 3 letniego chłopca, który wraz z rodzicami pojawił się podczas drugiego dnia festiwalowego grania.

Serdeczne podziękowania kierujemy do dobrych dusz festiwalu:

Sponsora głównego – Firmy Gigasound  Technika Estradowa S.C. Rafał Gojdka i Przemysław Podębski, która jednocześnie realizowała wydarzenie, pozdrawiamy i przesyłamy techniczne „Dzięki za dźwięki”.

Stowarzyszenia Aktywnie dla Gminy Ścinawa – fundatora II nagrody przeglądu konkursowego.

Komendy Powiatowej Policji w Lubinie i Komisariatu Policji w Ścinawie.

Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścinawie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymowej.

Przeczytaj również...