CZERWONA STREFA W PRAKTYCE

 
➡️➡️ CZERWONA STREFA W PRAKTYCE.
Wielu z Was nurtują dzisiaj pytania, dlaczego w trybie normalnym nie odbywają się obecnie zajęcia, a jeśli to tylko niektóre z nich? Dlaczego stadion miejski znów został zamknięty? Dlaczego Centrum Turystyki i Kultury odmówiło wynajęcia świetlicy w mojej miejscowości? Co z zajęciami w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej? Jak załatwić sprawy codzienne w CTiK? Odpowiedzi na te pytania udzielimy Wam w poniższym artykule.
Zacznijmy od początku, szukając odpowiedzi u źródła. Co w praktyce oznacza dla nas czerwona strefa – zgodnie z nowymi obostrzeniami rządu powiat lubiński znalazł się w czerwonej strefie z związku z rosnącym wskaźnikiem zachorowań na chorobę COVID-19. Wiąże się to m.in. z wprowadzeniem obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, ograniczeniem zgromadzeń publicznych do 10 osób, zakazem organizowania imprez okolicznościowych takich jak wesela, komunie czy uroczystości rodzinne, które obowiązują od dzisiaj (19.10.2020 r.)
➡️➡️ ZAJĘCIA CENTRUM TURYSTYKI I KULTURY W ŚCINAWIE
W trybie normalnym odbywają się zajęcia stacjonarne w CTiK takie jak szkoła tańca Studia Balans, czy Passion Fitness, zgodnie z harmonogramem odbywać się będą również Spotkania z dziećmi w Sołectwach. Odwołane zostały jedynie spotkani z sekcji dla seniorów decyzja ta ugruntowana jest podwyższonym ryzykiem konsekwencji zdrowotnych w tej grupie wiekowej. Zatem do odwołania nie odbywają się spotkania Klubu 50+, wykłady Uniwersytetu Trzeciego Wieku, tymczasowo zawieszona zostaje również działalność Zespołu Folklorystycznego Ziemi Ścinawskiej.
➡️➡️ STADION MIEJSKI
Zamknięcie ma związek zarówno z obostrzeniami obowiązującymi działania w strefie czerwonej siłowni (na obiekcie znajduje się plenerowa siłownia) jak i samym ryzykiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. U jednego z trenerów Klubu Sportowego MKS Odra Ścinawa potwierdzono zakażenie, minimalizując ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa podjęliśmy decyzję o zamknięciu obiektu dla mieszkańców. Obecnie na kwarantannie znajdują się również inni członkowie klubu, na co dzień przebywający na terenie obiektu w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych.
➡️➡️ WYNAJĘCIA ŚWIETLIC WIEJSKICH
W związku z wprowadzonym przez ministerstwo zdrowia zakazem organizacji imprez okolicznościowych każdorazowo zmuszeni jesteśmy odmownie ustosunkować się do podania dotyczącego wynajęcia na takie uroczystości, takie działanie byłoby zwyczajnie niezgodne z obowiązkiem przestrzegania obostrzeń. Wyjątek stanowić mogą jedynie zgromadzenie do 10 osób z zachowaniem reżimu sanitarnego.
➡️➡️ REGIONALNY OŚRODEK EDUKACJI EKOLOGICZNEJ
Praktyczne zajęcia warsztatowe zgodnie z nowymi wytycznymi mogą odbywać się w trybie reżimu sanitarnego, podczas zajęć należy zachować dystans społeczny oraz zakrywać usta i nos. W praktyce jednak sami organizatorzy przyjazdów na nasze zajęcia ekologiczne podejmują decyzję o przyjeździe lub wybraniu innego terminu.
➡️➡️ ZAŁATWIANIE SPRAW NATURY CODZIENNEJ
Podobnie jak dotychczas pracownicy Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie wykonują swoje obowiązki zarówno stacjonarnie jak i zdalnie wówczas, gdy wymaga tego sytuacja. Sekretariat czynny jest w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 16:00, dział księgowo-kadrowy oraz kasa w godzinach 7:00 - 15:00. Apelujemy jednak by, kiedy jest to możliwe swoje sprawy załatwiać za pośrednictwem telefonu czy poczty elektronicznej. Na wszelkie pytania odpowiemy pod numerem tel. (76) 845 79 17 oraz za pośrednictwem skrzynki e-mail: sekretariat@ctik.scinawa.pl. W przypadku chęci osobistego załatwienia swojej sprawy przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do budynku CTiK.

 

Przeczytaj również...