JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2023 | FOTO |

Gwar na stoiskach sprzedażowych, tłumy w sali widowiskowej Centrum Turystyki i Kultury oraz festiwal talentów ścinawskich dzieci i młodzieży. Za nami jedno z ostatnich wydarzeń kulturalnych ubiegającego roku 2023 – Jarmark Bożonarodzeniowy, pełen wzruszeń, rodzinnej i świątecznej atmosfery.

Już przed południem na terenie Centrum Turystyki i Kultury podziwiać mogliśmy pięknie zdobione stoiska, gdzie na odwiedzających czekały różnorodne ozdoby świąteczne, rękodzieło, prezenty, tradycyjne potrawy i napoje oraz wiele innych produktów związanych z Bożym Narodzeniem. Różnorodność świątecznych ozdób, rękodzieła i stroików była tak duża, że z pewnością każdy znalazł coś dla siebie.

Co działo się wewnątrz? W sali widowiskowej odbywały się występy artystyczne: wokalne, taneczne, teatralne. W asyście trenerów, instruktorów, opiekunów oraz zaproszonych gości zaprezentowały się utalentowane dzieci i młodzież z naszej Gminy. W oranżerii ośrodka kultury Mikołaj wręczał prezenty grzecznym dzieciom – a tych w Ścinawie zdecydowanie nie brakuje! Otwarcie sceny przypadło grupie przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie. Zaprezentowali oni piękne układy taneczne, zaśpiewali nawiązujące do świąt piosenki oraz pastorałki. Już pierwsze chwile spędzone pod sceną dały widowni mnóstwo radości i wprowadziły w klimat świąt. Na scenie gościliśmy również reprezentantów Szkoły Podstawowej w Tymowej, których śpiew docierał do każdego zakątka sali.

Uroczyście nagrodziliśmy uczestników konkursów o tematyce nawiązującej do zbliżających się świąt. Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową wykonał Antoni Szczepanek – uczeń ścinawskiej podstawówki. Jego dzieło stanie się tegoroczną, oficjalną pocztówką Miasta i Gminy Ścinawa, którą tradycyjnie, co roku samorząd wysyła z życzeniami do partnerów i przyjaciół naszej Gminy. Na deskach naszej sceny nie zabrakło również finalistów konkursu piosenki „Z kolędą dookoła świata”, artystów z sekcji teatralnej „Zaczarowana Kurtyna” w ciekawej, humorystycznej interpretacji jasełek, a także tancerzy ze Studia Balans. Ci ostatni, w czterech grupach wiekowych rozgrzali swoimi układami salę do czerwoności!

Finałowym punktem jarmarku była nasza lokalna, muzyczna perła – Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej, który zaśpiewał dla najbardziej wytrwałych gości. To bardzo ważne, by umieć doceniać i pielęgnować tradycję i wartości. Życząc Wam spokojnego, przedświątecznego czasu, zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii wykonanych przez Ulę i Pawła Noszczyńskich.

Gorące podziękowanie za pomoc w organizacji wydarzenia kierujemy do:

  • Rodziców wszystkich zdolnych występujących dzieci, a także ich rodzin, które tak licznie ustanowiły doskonałą publiczność.
  • Obecnych od wczesnych godziny porannych strażaków z gminnych jednostek OSP Ścinawa, OSP Tymowa, za pomoc w przygotowaniu stoisk oraz Daniela Rzeszowskiego, Sławka Podbuckiego, Grzegorza Brechuń i Wojtka Brzezińskiego, którzy sprawnie posprzątali stoiska po zakończonym jarmarku.
  • Wystawców, rękodzielników, jednostek i organizacji, które przygotowały dla przybyłych stoiska sprzedażowe.
  • Opiekunów grup przedszkolnych pań Katarzyny Dawidowicz i Joanny Czerwiec – grupa Słoneczka, Katarzyny Marcinkowskiej i Pauliny Fijołek – grupa Krasnoludki, Anety Pałac – grupa Sówki, Edyty Winowicz i Justyny Majewskiej – grupa Promyczki.
  • Pań Teresy Kogut i Doroty Krężel – opiekunów artystycznych grypy Zaczarowana Kurtyna.
  • Instruktorów Studia Balans – Magdaleny Ślebody i Laury Jasińskiej
  • Opiekuna uczniów Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Tymowej pani Grażyny Kanafoskiej-Walczak.
  • Zespołu Folklorystycznego Ziemi Ścinawskiej.
  • Instruktorów i opiekunów dzieci biorących udział w konkursie wokalnym „Z Kolędą Dookoła Świata”.
  • Tomka Pamina prowadzącego część artystyczną Jarmarku.

 

Przeczytaj również...