W strugach deszczu po raz drugi – Dożynki Gminy Ścinawa 2023.

Uroczyste nabożeństwo, korowód Dożynkowy i podziękowanie za tegoroczne plony na scenie zlokalizowanej w ścinawskim Rynku rozpoczęły święto naszej gminy. Przy udziale Zespołu Ludowego Mojęcice tradycyjny obrządek wprowadził zgromadzonych do uroczystości. Wówczas starostowie tegorocznego święta Józef i Marta Sowieccy przekazali burmistrzowi Kosztyle bochen chleba, wypieczony z tegorocznego ziarna to symbol urodzaju i udanych zbiorów.

Tradycyjnie z uczestnikami festynu władze gminy z burmistrzem Krystianem Kosztyłą i przy udziale zaproszonych gości podzieliły się chlebem, a następnie na scenie w centrum miasta rozpoczęły się zaplanowane wstępy muzyczne i taneczne.

Niestety części artystycznej przygotowanej na ten dzień towarzyszył głównie deszcz, ciepły letni, rzęsisty, a momentami nawet ulewny. Opady deszczu nie przeszkodziły jednak zgromadzonym w dobrej zabawie, a zaproszeni artyści dawali z siebie wszystko by rozgonić chmury. Najpierw na naszej scenie zagrał młody pochodzący z Wrocławia zespół Haja bo taką nazwę nosi, a chwilę później tanecznie za sprawą Akademii i Tańca Street Flow Damiana Kluki scenę przejęli młodzi tancerze.

Nadszedł również czas na tradycje dożynkowe w przebiegu części oficjalnej wybrano najpiękniejszy wieniec, a najlepszych uhonorowano nagrodami pieniężnymi. Komisja konkursowa zgodnie przyznała: I miejsce dla sołectwa Dłużyce, II miejsce w udziale przypadło sołectwu Zaborów, na III miejscu ex aequo znalazły się Dąbrowa Środkowa i Dolna oraz Parszowice.

W następnej części programu na scenie prezentowali się przedstawiciele sceny disco polo: energetyczny Cristo Dance, który przełamuje stereotypy aranżacyjne, twórca hitów „W tę noc” i „Nieprzespana noc” Skalars oraz pochodzący z okolic Środy Śląskiej skład Avangarde, który zagrał swoje największe produkcje.

Na zakończenie tegorocznych dożynek wystąpiła energiczna grupa Sammy Swoi w czasie koncertu usłyszeliśmy covery największych światowych i polskich hitów muzycznych w autorskich aranżacjach.

Dziękujemy mieszkańcom za obecność udział zarówno w części oficjalnej jak i festynie, a mieszkańcom rynku miejskiego za wyrozumiałość i dobrą energię.

 

Przeczytaj również...