Spotkanie „Nad Niemnem” – Narodowe Czytanie 2023

W poniedziałek wczesnym rankiem sala widowiskowa Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie wypełniła się w całości nadniemeńską przyrodą i panoramą Kresów. Za sprawą literatury spotkaliśmy się z rodzinami Bohatyrowiczów i Korczyńskich oraz innymi barwnymi postaciami w czasie ważnych rozmów o Polsce.
Rzecz jasna nie zabrakło również uśmiechów dzieci i młodzieży, które wzięły udział w kolejnej już edycji Narodowego Czytania. Inicjatywa odbywająca się pod patronatem Prezydenta RP ponownie zgromadziła w naszej sali zaciekawionych słuchaczy z grupy starszaków Przedszkole w Ścinawie oraz starszych kolegów i koleżanek, uczniów 7. klas Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie
 
Fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej przeczytali:
Burmistrz Ścinawy - Krystian Kosztyła, Karolina Krygiel przedstawicielka Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ścinawie, Agata Chwiszczuk partner MGBP w projekcie Blisko Narodowe Centrum Kultury, Dyrektor Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ścinawie Anna Podbucka, Joanna Krasowska (Bramy Kultury Joanna Krasowska) koordynator wspomnianego projektu "Blisko" oraz Paulina Kopeć-Ziembowicz autorka wydanej w 2022 roku książki "Bajki z Lądka".
 
Chwilę po spotkaniu z bohaterami powieści Elizy Orzeszkowej, w ramach spotkania z Książką swoje spotkanie autorskie poprowadziła Paulina Kopeć - Ziembowicz, która zaciekawiła dzieci i młodzież przypowiastkami z małej urokliwej miejscowości Lądek Zdrój, z której pochodzi. Porozmawialiśmy o marzeniach i naszych pasjach, o dążeniu do zamierzonych celów i wytrwałości w ciężkiej pracy. Na zakończenie zgromadzeni otrzymali zadedykowane egzemplarze z Bajkami z Lądka autorstwa pani Pauliny i jej córeczki Kaliny.
 

 

Przeczytaj również...