ŚCINAWA- GMINA PRZYJAZNA SENIOROM

 
31 marca w Centrum Turystyki i Kultury odbyła się uroczysta inauguracja Programu Gmina Przyjazna Seniorom. Program ten to innowacyjna, nowoczesna polityka senioralna, troska o interes gminy i jej najstarszych mieszkańców. To wsłuchanie się w potrzeby naszych seniorów. To wreszcie promocja gminy i lokalnych przedsiębiorców w całej Polsce i za granicą. Program ma na celu aktywizację seniorów oraz edukację osób 60+ z zakresu ekonomii, bezpieczeństwa czy nowych mediów.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Rady Miejskiej w Ścinawie, Komendy Powiatowej Policji w Lubinie oraz Komisariatu Policji w Ścinawie, a także firmy i instytucje z Gminy Ścinawa, które zdecydowały się wejść do programu jako Firma Przyjazna Seniorom.
Burmistrz Ścinawy otrzymał z rąk przedstawiciela Stowarzyszenia MANKO – Głos Seniora Pana Marka Pilcha, certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom, a następnie sam wręczył pierwszym mieszkańcom ścinawskie karty seniora.
Kartę może otrzymać każdy mieszkaniec naszej gminy, który skończył 60 rok życia. Koordynatorem Programu jest Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, a wyrobienie kart będzie możliwe w sekretariacie CTiK od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.
Podczas uroczystej inauguracji wręczone zostały również specjalne certyfikaty dla pierwszych przedsiębiorców z terenu naszej Gminy - FIRMY PRZYJAZNE SENIOROM udzielające naszym najstarszym mieszkańcom różnych zniżek i bonifikat.
 
Do programu dotychczas przystąpili:
1. Miejsko-Gminny Zespół Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie
2. IDEA GLASS Łukasz Czech,
3. Urszula Noszczyńska Fotografia
4. Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie
Zniżki:
M-GZZOP w Ścinawie
10% zniżki na zabiegi fizjoterapeutyczne
10% zniżki na zakup sprzętu medycznego nie objętego refundacją ze środków publicznych
10% zniżki na usługi pielęgniarskie
5% zniżki na badania laboratoryjne
IDEA GLASS – 7% zniżki
Urszula Noszczyńska Fotografia – 50% zniżki
CTiK – 30% zniżki na wydarzenia płatne

 

Przeczytaj również...