Z OKAZJI DNIA KOBIET

W ubiegłą niedzielę, 7 marca z okazji Dnia Kobiet spotkaliśmy się z paniami w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie podczas warsztatów zorganizowanych z tej okazji. W podzielonym na dwie części spotkaniu uczestniczyło blisko 20 kobiet, które zgłosiły się do udziału w wydarzeniu.

Jeszcze przed rozpoczęciem części merytorycznej wszystkim obecnym Paniom wręczone zostały kwiaty, które w imieniu ścinawskiego samorządu wraz z najlepszymi życzeniami przekazał Przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie – Marek Szopa.

Na rozpoczęcie Dnia Kobiet panie uczestniczyły w przygotowanym na tę okazję kursie makijażu dziennego w wykonaniu utalentowanej mieszkanki Ścinawy - Laury Pokrop. W czasie zajęć poznały techniki nakładania kosmetyków, znaczenie w makeupie przygotowania skóry twarzy, metod prawidłowego odżywiania oraz nowoczesne podejście do sztuki makijażu. Efekty pracy prezentowane były na modelce również zamieszkującej w naszej gminie – Ewelinie Półtorak.

Po zakończeniu części pierwszej Panie własnoręcznie wykonały zielniki z przygotowanych wcześniej elementów zielarskiego hand-made. Pomysłów na własne wykonanie było wiele, jedynym ograniczeniem była wyobraźnia i preferencje. Oczywiście powstałe w czasie spotkania zielniki panie zachowały, by umieścić w swoich domach.

Wszystkim Paniom raz jeszcze życzymy, aby szacunek mężczyzn dał się odczuwać w codziennym życiu przez cały okrągły rok i mamy nadzieję na ponowne szybkie spotkanie w czasie kolejnych wydarzeń CTiK.

 

Przeczytaj również...