XV FESTIWAL ŚCINAWSKI BLUES NAD ODRĄ

Wielkimi krokami zbliża się XV edycja Festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, tradycyjnie wydarzeniu towarzyszył będzie warkot silników motocykli będą z nami również fani amerykańskiej motoryzacji. Ponownie wracamy do Portu Ścinawa nad Odrą, do jego odmienionego oblicza - stara, a jednak nowa przystań nad rzeką będzie naszym miejscem spotkania. Zapraszamy do Ścinawy w piątek i sobotę 19 oraz 20 lipca 2024r.

Tradycyjnie rozpoczynamy w piątek 19 lipca, to właśnie wtedy odbędzie się organizowany rokrocznie konkurs zespołów bluesowych, tego dnia również odbędą się dwa zaplanowane wieczorne koncerty zaproszonych zespołów. Dzień drugi – sobota 20 lipca niemal w całości poświęcony jest koncertom. Choć o godzinie 13:00 ponownie odbędzie się wielka parada motocykli i amcarów, a od godziny 15:00 oddamy się tematyce bluesa - tego pisanego. Zanim na naszej scenie występować będą zaproszone do udziału w festiwalu zespoły, spotkamy się na statku SM Ścinawa z autorytetem bluesowym Zdzisławem Pająkiem gdzie odbędzie się autorskie spotkanie z naszym gościem.

Najważniejszym punktem dnia dzięki inicjatywie Burmistrza Ścinawy Krystiana Kosztyły będzie jednak nadanie imienia Darka "Daro" Łacha festiwalowi. Chwilę później odbędzie się koncert pamięci Darka, który zaplanowaliśmy z muzykami tworzącymi od lat formację Daro Blues Band oraz Maćkiem Balcarem wieloletnim wokalistą i frontmanem grupy Dżem.

Ponownie odbędzie się także Zlot Motocyklowy, którego organizatorem jest Fundacja Motosilesia, ten zagości w bezpośrednim sąsiedztwie festiwalowej części Bluesa nad Odrą, to od lat święto fanów muzyki bluesowej oraz około bluesowej, motocyklistów, a od niedawna również fanów amerykańskiej motoryzacji. Również w tym roku są z nami członkowie stowarzyszenia Amcary Dolnośląskie, którzy dołączają do nas by uczestniczyć w tym wyjątkowym na mapie całego kraju wydarzeniu.

XV edycja festiwalu wraca do swojego domu, Do Portu w Ścinawie, czekamy na Was!! Tańczmy, śpiewajmy, skaczmy tak jakby jutra miało nie być!! Z Bluesem!!

Organizatorzy:


Przeczytaj również...