WRACA UNIWERYSTET TRZECIEGO WIEKU

Inauguracja roku akademickiego w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie już w czwartek, 7 października. Seniorzy-słuchacze rozpoczną nowy rok akademicki Uniwersytetu III Wieku pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona z Legnicy. Dzięki wsparciu lokalnego samorządu udział w zajęciach jest bezpłatny zresztą inicjatywa powstała m.in. dzięki zaangażowaniu burmistrza Krystiana Kosztyły.
Ideą działalności uczelni jest aktywizacja osób starszych. W młodości, kiedy dostęp do wiedzy nie był tak powszechny nie każdy mógł realizować swoje ambicje dotyczące nauki. Uniwersytet Trzeciego Wieku realizuje więc bardzo często marzenia, które z różnych powodów nie mogły się ziścić w przeszłości.
Słuchaczem Uniwersytetu Trzeciego Wieku może zostać każdy, niezależnie od posiadanego wykształcenia. Mile widziani są wszyscy seniorzy, którzy chcą się rozwijać i wspólnie realizować swoje pasje. Plan pracy na najbliższy rok akademicki – zapowiada wiele ciekawych zajęć o zróżnicowanej tematyce. Studenci poruszą istotne tematy dotyczące życia codziennego. Dodatkowo dla tej grupy zorganizowane są również zajęcia dodatkowe o, których więcej przeczytacie w tym artykule --->

Przeczytaj również...