Sprzęt elektroniczy z projektu dla CTiK

Projektor, aparat cyfrowy i 4 laptopy weszły w posiadanie Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie dzięki udziałowi w unijnym projekcie e-Senior. Dzięki programowi rozwoju kompetencji cyfrowych naszych mieszkańców w kolejnym etapie utworzymy dla seniorów punkt, w którym bezpiecznie skorzystać będą mogli z zasobów internetowych w naszym ośrodku.

Zgłoszenie, którego dokonaliśmy pozwoliło nam pozyskać sprzęt elektroniczny, ale przede wszystkim zapewnić seniorom udział w świetnych warsztatach z zakresu dostępności cyfrowej. Tempo w jakim nowinki techniczne zajmują coraz większe spektrum naszej przestrzeni życiowej daje się zauważyć niemal każdego dnia. Wykluczenie cyfrowe dosięga równie szybko znaczną część naszego społeczeństwa w szczególności osoby starsze.

Jeszcze kilka lat temu telefon z ekranem dotykowym był urządzeniem ze sfery marzeń większości z nas, dziś to standard użytkowy, który daje nam ogromne możliwości jednocześnie niosąc za sobą spore zagrożenie cyber ataków. Dlatego bardzo ważne jest poszerzenie horyzontów cyfrowych wśród naszego społeczeństwa.

Zwiększenie świadomości użytkowników urządzeń cyfrowych jest trudnym pojęciem jednak pewne mechanizmy obronne można wypracować, nam się to udało, udało się również przekazać mnóstwo wartościowej wiedzy i pomogło nabyć seniorom sporo umiejętności, które dziś ułatwiają im codzienne życie.   

Dziękujemy Fundacja Partycypacji Społecznej

Przeczytaj również...