[ŁABĘDZI BIEG] ADAM DRACZYŃSKI ZNÓW NAJLEPSZY…

Deszcze, błoto i mnóstwo pozytywnej energii towarzyszyły zawodnikom startującym w 4. Łabędzim Biegu w ubiegłą niedzielę 12 maja w Ścinawie nad Odrą. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych do rywalizacji stanęło 171 zawodników, kobiet i mężczyzn pasjonatów biegania. Najlepszy w stawce znów okazał się ścinawianin Adam Draczyński.

Niedzielny poranek nie napawał optymizmem, obfite opady deszczu towarzyszyły Ścinawie już od godzin popołudniowych dnia poprzedzającego wydarzenie, a w związku z przebiegiem trasy przez tereny nadodrzańskie w jej przebiegu powstało sporo kałuży i błota.

Frekwencja podczas niedzielnej imprezy zaskoczyła nas pozytywnie i pokazała, że dla prawdziwych sportowców warunki pogodowe nie są wymówką, trasa mimo że była identyczna jak w latach ubiegłych okazała się trudniejsza. W tym roku dodatkową atrakcją biegu stał się Park & Ride nasz parking statek z czołgiem na dziobie, który na stałe wpisujemy jako punkt na trasie biegu. Świetnie wypadł również bieg dzieci, najmłodszym uczestnikom deszcz nie przeszkadzał w doskonałej zabawie. Po biegu zaprosiliśmy dzieci do skorzystania z przygotowanych animacji, dzieciaki mogły liczyć również na bezpłatną watę cukrową czy popcorn.

Wśród mężczyzn najlepszym okazał się ścinawianin Adam Draczyński zamieszkujący obecnie w Nowej Soli, do którego należy niezłamany w tym roku rekord trasy. W zmaganiach kobiet tryumfowała Paulina Prządka trenowana przez Adama, również drużynowo to KB Wikon/Team Draczyński (Adam Draczyński, Dawid Poklepa, Paulina Prządka) okazał się najmocniejszy. Pełne wyniki 4. Łabędziego Biegu TUTAJ.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznego przebiegu wydarzenia, pogoda nie pokrzyżowała nam planów, a w szczególności nie pokrzyżowała planów przybyłym do nas biegaczom. Część atrakcji oraz dekorację zawodników przenieśliśmy do budynku Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, już wcześniej byliśmy przygotowani na taką ewentualność i wszystko poszło zgodnie z planem – relacjonowała Dyrektor CTiK Anna Podbucka.

Bardzo ważny dla nas jest brak incydentów zdrowotnych, nikt nie nabawił się poważniejszych kontuzji czy urazów, nie odnotowaliśmy również żadnych zgłoszeń dotyczących wypadków na trasie pomimo tego, że było ślisko.

Wśród wszystkich uczestników, którzy ukończyli bieg główny, rozlosowaliśmy nagrodę niespodziankę ufundowaną przez Piotra Roggenbuka, przedsiębiorcę prowadzącego Punkt NEONET w Ścinawie – Panie Piotrze dziękujemy. Podziękowanie kierujemy również do firmy Dron Expert z Lubina, którą w niedzielę reprezentowali pan Bogdan z córką Oliwią, to dzięki nim na kubkach dla biegaczy znalazła się świetna fotografia z wizerunkiem Park & Ride. W podziękowaniach nie możemy pominąć Komendy Powiatowej Policji w Lubinie i Komisariatu Policji w Ścinawie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścinawie - świetna organizacja i zabezpieczenie trasy biegowej. Za pomoc w organizacji biegu dziękujemy panom Henrykowi Smelkowskiemu oraz Tadeuszowi Wolniakowi. Dziękujemy także paniom Sylwii Buczyńskiej, Agnieszce Świercz i Marii Winowicz ze Ścinawskiej Grupy Nordic Walking , które sprawnie koordynowały działania biura zawodów oraz wolontariuszom Katarzynie Mum, Wiktorii Świerżewskiej, Kalinie Lis, Karolinie Kras, Aleksandrze Maślany, Aleksandrze Podbuckiej, Mielnie Podbuckiej, Beniaminowi Baranowskiemu oraz Bartoszowi Baranowi.

 

Przeczytaj również...