JESIEŃ Z NIEPODLEGŁĄ

Jeszcze tylko dwa tygodnie dzieli nas od Gminno-Powiatowego Festiwalu „Jesień z Niepodległą”. To przedsięwzięcie poprzez, które będziemy mogli świętować i uczcić 100-lecie Odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Wydarzenie łączy ze sobą różne przedsięwzięcia kulturalne: wystawę, konkursy, koncerty, uroczyste obchody i inne. Wszystkie działania Festiwalu będą nieodpłatne. Podczas Festiwalu „Jesień z Niepodległą” zaplanowaliśmy dla Państwa kilka dni rozmaitych atrakcji:

9 listopada o godz. 8:30 zapraszamy dzieci i młodzież na Konkurs Piosenki Patriotycznej, Harcerskiej i Żołnierskiej do sali widowiskowej CTiK.

10 listopada o godz. 16:00 w CTiK odbędzie się wernisaż oraz wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Nie zapomnij skąd pochodzisz”.

11 listopada o godzinie 11:00 rozpoczynamy Obchody, 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę,  Mszą Św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie złożymy kwiaty pod Pomnikiem Pamięci, spod którego ok. godz. 13:00 odbędzie się uroczysty spacer z Piłsudskim. Na uczestników uroczystości czekać będzie „grochówka pod chmurką” na terenach zielonych CTiK.

O godz. 14:00 w sali widowiskowej Centrum rozpocznie się DYKTANDO o tytuł „ŚCINAWSKIEGO MISTRZA ORTOGRAFII W ROKU 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI”. Tekst konkursowy przeczyta Marek Piekarczyk- wokalista i autor tekstów, rockman, znany przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole muzyki rockowej TSA, a także jako juror telewizyjnego show The Voice of  Poland. Po dyktandzie odbędą się występy laureatów Konkursu Piosenki Patriotycznej, Harcerskiej i Żołnierskiej, a następnie pokazy taneczne Studia Balans działającego przy CTiK. Ok. godz. 16:15 „Zaczarowana Kurtyna” zaprezentuje program teatralny pt. „Nasza Niepodległa”. Zaraz po tym sekcja tkacka CTiK zaprezentuje gobelin wykonany z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. O godz. 17:00 zapraszamy na występ Zespołu Folklorystycznego Ziemi Ścinawskiej, po którym nastąpi wręczenie nagród laureatom Dyktanda.

Ukoronowaniem Gminno-Powiatowego Festiwalu „Jesień z Niepodległą” o godz. 18:00 będzie koncert Marka Piekarczyka. Artysta zaprezentuje przygotowany specjalnie na ten wyjątkowy dzień projekt autorski „Marek Piekarczyk – akustycznie”, w którym usłyszeć będzie można piosenki Tadeusza Nalepy, Krzysztofa Klenczona, Andrzeja Zauchy i innych artystów, którzy zapisali się na kartach historii muzycznej naszego kraju.

W ten oto sposób uczcimy wspólnie 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich wydarzeniach Festiwalu.

KONKURSY ORGANIZOWANE W RAMACH FESTIWALU JESIEŃ Z NIEPODLEGŁĄ Z OKAZJI 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI