JARMARK PRZYCIĄGNĄŁ TŁUMY (FOTO)

 

Powiatowy Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 ściągnął tłumy w niedzielę 8 grudnia 2018r. do ścinawskiego Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Jarmark we Ścinawie był organizowany po raz czwarty i znów się powiększył. W tym roku na terenach zielonych CTiK stanęło ponad 30 stoisk z pamiątkami, przysmakami, rękodziełem, stroikami świątecznymi, pysznym domowym ciastem i tym wszystkim co z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia się kojarzy. To dotychczasowy rekord, który pomimo deszczowej pogody przełożył się na znakomitą frekwencję.

Jak widać na załączonych zdjęciach, Jarmark Bożonarodzeniowy cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno samych ścinawian, jak i mieszkańców Gminy Ścinawa oraz Powiatu Lubińskiego. Cześć osób przyszła również na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wręczał paczki mikołajkowe dzieciom z naszego miasta. Często jednak był to dopiero pierwszy punkt na naszym Jarmarku bo świąteczna atmosfera zatrzymywała przybyłych na dłużej.

"Na tych, którzy postanowili wybrać się na nasz Jarmark czekało mnóstwo atrakcji, atmosfera świąteczna obecna była od samego wejścia na teren ośrodka kultury, piękne kolorowe kramy, stoiska z pysznościami, świąteczne atrybuty, a także bogaty program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Dla uczestników Jarmarku przygotowaliśmy również kilka niespodzianek - przez cały czas trwania wydarzenia bezpłatnie korzystać można było z fotobudki oraz smakować waty cukrowej i popcornu." - wyjaśnia Anna Podbucka -Dyrektor Centrum Turystyki i Kultury.

W czasie programu odbywającego się na scenie zaprezentowały się Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Ścinawie, lokalnych Szkół Podstawowych i Gimnazjum, w świątecznym programie ze świetnej strony pokazały się również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tymowej. Nie zabrakło sekcji działających przy CTiK - taneczny pokaz świąteczny w wykonaniu Studia Balans nagrodzony został gromkimi brawami, a Jasełka Zaczarowanej Kurtyny przeniosły nas do Betlejem. Na scenie nagrodzono również laureatów konkursu plastycznego "Kartka Bożonarodzeniowa 2018".

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 czynny był w godzinach od 11:00 do zmroku.  Część kramów tylko została zamknięta wcześniej.

Przeczytaj również...