INFORMACJE DOTYCZĄCE FUNKCJONOWANIA

Szanowni Państwo!

W związku z trwającą sytuacją pandemii Koronawirusa w Polsce wszystkie zajęcia w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie oraz Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Dziewinie pozostają zawieszone do odwołania.

Informujemy również, że od dnia 11 maja 2020r. nadal pracować będziemy w zamknięciu, jednak istnieje możliwość załatwienia spraw formalnych za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail: sekretariat@ctik.scinawa.pl. W godzinach od 8:00 do 15:00 można się również kontaktować za pośrednictwem telefonu (76) 845 79 17. Zmianie ulegają jednak zasady funkcjonowania Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Ścinawie mieszczącej się w budynku CTiK. O zasadach wypożyczenia zbiorów bibliotecznych przeczytacie poniżej.

Informujemy, że z dniem 11maja 2020 r. wznawiamy wypożyczenia zbiorów bibliotecznych, jednakże  w nieco zmienionej formie. W trosce o wzajemne bezpieczeństwo związane z  zagrożeniem epidemiologicznym zgodnie  z rekomendacją Biblioteki Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego wprowadza się  procedury dotyczące korzystania ze zbiorów  biblioteki.

Nowe procedury obowiązywać będą do odwołania.

  1. Biblioteka funkcjonować będzie wyłącznie jako wypożyczalnia.
  2. W celu dokonania odwiedzin w bibliotece zaleca się wcześniejsze umówienie wizyty telefonicznie  tel. 76 744 27 46
  3. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, książki podaje bibliotekarz.
  4. Stanowisko obsługi czytelników znajduje się przy wejściu do biblioteki.
  5. Przy stanowisku obsługi czytelników może przebywać jedna osoba. Pozostałe osoby proszone są o zachowanie odpowiedniego dystansu tj. minimum 2 metry.
  6. Czytelnik ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk bądź rękawiczek.
  7. Wszystkie zwrócone egzemplarze poddane zostaną 5 dniowej kwarantannie, aby były zupełnie bezpieczne przed ponownym udostępnieniem czytelnikom.
  8. Zachęcamy wszystkich czytelników do składania zamówień/rezerwacji książek telefonicznie pod numerem tel. 76 744 27 46
  9. Zbiory biblioteki można przeglądać w katalogu on-line: www.szukamksiążki.pl, jednakże nie wszystkie książki widoczne w katalogu ze statusem „dostępne” będą realnie dostępne w bibliotece ze względu na trwające prace nad programem bibliotecznym.

 WYPOŻYCZALNIA  CZYNNA

PN. 10 – 15.30

WT. 10 – 15.30

ŚR. 10 – 17.30

CZ. 10 – 15.30

 PT.  10 – 15.30

 W SOBOTĘ BIBLIOTEKA NIECZYNNAPrzeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *