CTiK

Switch to desktop Register Login

Blues z charytatywnym akcentem

Dział: To już było Napisane przez

Festiwal Ścinawski Blues nad Odrą 2022 – muzyczna uczta, ryk motocykli i piękno amerykańskiej motoryzacji z charytatywnymi akcentami przed nami!! Już w najbliższy piątek i sobotę port Ścinawa ponownie stanie się kolebką bluesa za sprawą powracającego po 2 latach przerwy festiwalu Blues nad Odrą powstałego z inicjatywy Dariusza Łacha, ścinawianina szlachetnej bluesowej krwi.

Rzecz jasna festiwal to wielkie muzyczne święto, dźwięku harmonijki ustnej, pięknych gitarowych riffów czy odgrywanych na instrumentach klawiszowych akordów podbarwionych wokalem artystów, zarówno naszych rodzimych jak i zagranicznych. W czasie koncertów na naszej scenie ponownie usłyszymy głos Lecha Bekularda, wieloletniego konferansjera BnO i przyjaciela Ścinawy, nie zabraknie również wizytówki wydarzenia czyli zespołu Daro Blues Band, którego częścią jest dyrektor artystyczny eventu Darek „Daro” Łach. Na specjalnie budowanej scenie pojawią się również czołowe postacie polskiej sceny bluesowej Grzegorz Kapołka, Z dzielni Chłopcy, Gedia Blues Band, międzynarodowy skład VW Project z charyzmatyczną Valentiną Vatutiną, amerykańska wokalistka Juwana Jenkins oraz J.J. Band w 20-lecie swojej działalności koncertowej ze specjalnie zaproszonymi do występu Gośćmi Karoliną Cygonek i Markiem Raduli.

Tradycyjnie odbędzie się również Zlot motocyklowy stowarzyszenia Motosilesia, a pole namiotowe przyległe do zlotu zlokalizowane będzie tuż obok imprezy muzycznej. Wjazd na teren zlotu jest płatny i w tym roku wynosi 65 zł za motocykl oraz 35 zł za pasażera. Nowością w tegorocznej edycji będzie I zlot fanów Amerykańskiej motoryzacji zorganizowany przez stowarzyszenie Amcary Dolnośląskie, który w sobotę 16 lipca odbywał się będzie na parkingu statku Park&Ride znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Ścinawa.

W czasie wydarzenia odbywały się będą dwie zbiórki charytatywne pierwsza z nich zorganizowana przez stow. Amcary Dolnośląskie przeznaczona zostanie na rehabilitację i dalsze leczenie Milenki Balsewicz dziewczynki ze Ścinawy walczącej ze skutkami białaczki limfoblastyczną. Ta część kwesty odbędzie na terenie zlotu Amerykańskich pojazdów, gdzie prowadzone będą licytacje charytatywne oraz towarzyszące zlotowi atrakcje. Największą z atrakcji będzie możliwość przejazdu na fotelu pasażera jednym z pojazdów, za tzw. wrzut do puszki. Zachęcamy również do brania udziału w aukcjach odbywających się na stronie wydarzenia!

Równie ważną dla nas będzie zbiórka na rzecz Darka „Daro” Łacha - dyrektora artystycznego festiwalu, to człowiek o wielkim sercu do muzyki, ale równie dużych kłopotach zdrowotnych. Jak większość z Was wie Darek od dziecka choruje na nieuleczalną chorobę SMA – rdzeniowy zanik mięśni typu III. By ułatwić mu codzienne życie potrzebujemy zebrać środki finansowe na zakup podnośnika elektrycznego Luna Mover i niezbędną dla utrzymania dobrej kondycji ogólnej rehabilitację. Puszki do których wrzucać możecie swoje datki znajdować się będą na terenie wydarzenia w namiocie organizatora oraz przy stoisku z przewożącymi chętnych za wrzut do puszki quadami. Organizatorem zbiórki na rzecz Dariusza Łacha jest Fundacja Przystań w Ścinawie. Więcej o Milence i Darku przeczytacie poniżej:

MILENA BALSEWICZ

Milenka miała osiem lat, kiedy w kwietniu 2019 roku zachorowała, początkowo wyglądało to na zwykłe przeziębienie. Była osłabiona, więc lekarz rodzinna zaleciła, aby Milenka została pięć dni w domu, bo nie miała gorączki, jedynie węzły chłonne były lekko powiększone. Trzy dni później cały pakiet węzłów na szyi po lewej stronie gwałtownie się powiększył. Dziewczynka ponownie udała się na wizytę do lekarza, który przepisał antybiotyk. Niestety kuracja nie przyniosła efektów, więc mama zabrała córkę do innego specjalisty, tym razem prywatnie.

Milenka została poddana specjalistycznym badaniom, w wyniku których okazało się , że to chłoniak limfoblastyczny. Pod koniec kwietnia 2019 roku dziewczynka trafiła do Kliniki Przylądek Nadziei, gdzie dokładnie zbadano jej szpik kostny. Wyniki badań jednoznacznie wskazały, że przyczyną złego samopoczucia Milenki jest białaczka limfoblastyczna T-komórkowa.

Rodzice 30 kwietnia podpisali protokół, po czym Milenka rozpoczęła intensywne leczenie. Chemioterapia, radioterapia, sterydy – dziewczynka przeszła wiele terapii, które mają za zadanie pokonać chorobę nowotworową. Skutkami ubocznymi leczenia były bóle nóżek, a co za tym szło – ograniczone chodzenie i konieczność poruszania się na wózku na dłuższe dystanse. Towarzyszyły jej również nudności, złe samopoczucie oraz ścisłe diety – wspomina mama dziewczynki. – Przy drugim bloku leczenia wystąpiły żywienia pozajelitowe a enzymy trzustkowe były znacznie przekroczone. Okazało się, że w dalszym leczeniu, córka nie może dostawać chemii.

Pogorszenie wyników i problemy z trzustką spowodowały, że lekarze zdecydowali o przeszczepie, który odbył się 31 października. Na szczęście okazało się, że dawcą może być pięcioletnia siostrzyczka Milenki – Emilka. Emilka przyjechała do Przylądka tydzień przed planowanym przeszczepem, aby przejść przez wszystkie procedury związane z przygotowaniem do zabiegu. Milenka jest bardzo odważna, twarda i zawsze uśmiechnięta. Dzielnie stawia czoła chorobie. Aktywnie spędza czas i uwielbiała uczestniczyć we wszystkich zajęciach, które odbywały się w Klinice.

Milenka ma złote serduszko i już teraz pomaga innym dzieciom! Znamy ją z plakatów i filmów Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, które namawiały do przekazywania 1% podatku PIT na leczenie dzieci chorych na raka. Udział w sesji był dla Milenki przygodą. W chwili obecnej, Milenka jest po przeszczepie i bierze na stałe leki. Ważna w dalszym leczeniu jest również rehabilitacja, której miesięczny koszt wynosi około 1000 zł.

DARIUSZ ŁACH

 Nazywam się Dariusz Łach, mam 50 lat, jestem mieszkańcem Ścinawy. Od dzieciństwa choruję na Rdzeniowy Zanik Mięśni (SMA typu III). Charakterystyczne dla SMA, są zanikające komórki mięśniowe, które bezpowrotnie giną i nie mają szansy na regenerację, co niestety obniża tylko moją sprawność fizyczną. Aktualnie potrafię jeszcze samodzielnie siedzieć, obsługiwać telefon, komputer oraz wykonywać kilka drobnych czynności. Moja codzienność zależy od osób, które mi pomagają i kilku narzędzi rehabilitacyjno-pomocniczych, niezbędnych do minimum funkcjonowania. Jednak, abym mógł lepiej i bezpieczniej funkcjonować w mojej przestrzeni, aktualnie bardzo potrzebuję elektrycznego podnośnika sufitowego, dzięki któremu mój standard życia znacząco się poprawi.

Obecnie, aby skorzystać z prysznica lub toalety, codziennie narażam swoje zdrowie, i osób które mi pomagają, na częste kontuzje stawów, bowiem transport/noszenie mnie na plecach lub rękach osób, które mi pomagają, jest coraz trudniejsze i o wiele bardziej niebezpieczne. Nie ukrywam, że cała ta sytuacja mocno mnie martwi i frustruje, bo nie pozwala mi w pełni uczestniczyć, w tym jakże trudnym już życiu. Kłopot jednak w tym, że nie stać mnie na zakup takiego podnośnika, ponieważ całkowity koszt urządzenia LUNA MOVER, z montażem, to suma rzędu około 20 000,00 PLN. Wobec tej sytuacji, bardzo proszę, o każdą pomoc finansową w zakupie elektrycznego podnośnika sufitowego LUNA MOVER. Jednak, aby nie pomyśleli Państwo, że jedyne, co robię w życiu, to siedzę i czekam na pomoc, dodam, że obecnie biorę udział w programie lekowym Nusinersenem, co rokuje, w codziennej walce z moją chorobą, na lepsze jutro. Ale także, bardzo ważną kwestią, w utrzymaniu mojej sprawności fizycznej, jest szeroko pojęta rehabilitacja.

Poza tym, od dzieciństwa pasjonuję się muzyką, szczególnie muzyką bluesową. Jestem laureatem kilku festiwali muzycznych w Polsce, ale miałem też tę przyjemność, w moim muzycznym życiu, aby wystąpić na Rawa Blues Festival. Mam też swój zespół bluesowy „Daro Blues Band”. Gramy razem już 18 lat. Ale moim największym sukcesem i spełnieniem marzeń, jak dotychczas, jest festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą”, którego jestem pomysłodawcą i współtwórcą. Dlatego, abym mógł skutecznie dbać o swoje zdrowie i rozwój osobisty, bardzo proszę,  o każdą pomoc finansową w zrealizowaniu zakupu elektrycznego podnośnika sufitowego LUNA MOVER.

 

 

XIII Festiwal Ścinawski Blues nad Odrą

Dział: To już było Napisane przez

Przed nami XIII edycja Festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, która na stałe wpisała się do kalendarza ścinawskiej sfery kulturalnej. Tradycyjnie na portowej scenie zameldują się zaproszone gwiazdy, w tym J.J BAND & Goście – jeden z najważniejszych polskich zespołów bluesowych ostatnich kilkunastu lat, zdobywca wielu prestiżowych nagród. W trakcie dwudniowej zabawy nie zabraknie innych ciekawych wydarzeń, połączony z paradą 9. Zlot Motocyklowy i pierwszy w historii zlot fanów amerykańskiej motoryzacji. Spotykamy się w piątek i sobotę (15-16 lipca) w ścinawskim porcie.

Festiwal rozpocznie Konkurs Amatorskich Zespołów Bluesowych, następnie scenę przejmie Grzegorz Kapołka Band. Muzyk ma na swoim koncie 7 płyt autorskich, 2 koncertowe oraz 60, na których udziela się jako muzyk sesyjny. Kapołka uznawany jest za jednego z najlepszych gitarzystów w Polsce, pełni zresztą funkcję prezesa Stowarzyszenia Gitara i Blues. Muzyczny wieczór w porcie zakończy występ GEDIA BLUES BAND.

Drugi dzień festiwalu rozpocznie akustyczny blues w wykonaniu zespołu Z Dzielni Chłopcy, którego debiutancka płyta: „Blues z mojej dzielnicy” była nominowana do nagrody Fryderyk 2021. Później na scenie zamelduje się zwycięzca poprzedniej edycji konkursu dla amatorskich zespołów bluesowych – VW PROJECT, z niezwykłą Valentiną Vatutiną. Formacja występuje w międzynarodowym składzie: Valentina Vatutina – wokal, George Dyer – gitara, Craig Hume – saksofon, tamburyn, Andrzej Waśniewski – klawisze, Marcin Spera – bas, Bartłomiej Libera – perkusja.
Drugiego dnia zaprezentuje się zespół – wizytówka Festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą: Daro Blues Band. Grupa skupia przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki, w zespole występuje Darek „Daro” Łach, pomysłodawca i dyrektor artystyczny całej imprezy. Do udziału w festiwalu zaprosiliśmy również Juwanę Jenkins pochodzącą z Filadelfii. Jest nie tylko wyrazistą, przepełnioną soul-gospelowym żarem wokalistką, ale także aktorką i nauczycielką akademicką. Ma w swym dorobku dwie płyty: „Ten After Ten” i „The Blues Keeps You Alive”.
Na koniec festiwalu zagra zaś J.J.Band z Jeleniej Góry, który w ciągu prawie dwudziestu lat działalności zdobył miano jednej z najlepszych grup bluesowych w Polsce, a także szereg nagród festiwalowych. W roku 2002 J.J. Band pierwszy raz zaprezentował się publiczności na kilku festiwalach bluesowych, startując w konkursach dla młodych zespołów. W 2003 roku formacja nagrała swoją pierwszą płytę: „Good Day For The Blues” , a w 2004 roku odbyła się premiera albumu: „Searching For The Blues” . W roku 2010 ukazała się szczególna płyta „J.J. Band i Przyjaciele – Blues” z utworami Tadeusza Nalepy, nominowana do nagrody Fryderyka. Wszystkie trzy płyty zyskały miano „płyty roku” w ankiecie czytelników pisma „Twój Blues”. Dwukrotnie czytelnicy uznali też J.J. Band za zespół roku. Jacek „Jogi” Jaguś to gitarzysta bluesowy roku: 2004, 2006, 2007 i 2008 i 2009 roku, a Bartek Łęczycki harmonijkarz bluesowy roku: 2005, 2006, 2007 i 2019 roku w Polsce, według rankingu „Twojego Bluesa”. Grupa występowała na najbardziej prestiżowych festiwalach bluesowych w Polsce. W czasie koncertu w Ścinawie będzie można usłyszeć materiał przekrojowy twórczości zespołu. Jako goście specjalni wystąpią: Karolina Cygonek – wokalistka bluesowa współpracująca z Jan Gałach Band oraz Marek Raduli – legenda polskiej gitary, jedna z najważniejszych postaci w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Więcej informacji o festiwalu: https://www.facebook.com/CTiKScinawa

 

DIAGNOZA POTRZEB I POTENCJAŁU SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

Dział: To już było Napisane przez

Diagnoza pozwala określić potrzeby i potencjał społeczności lokalnej i daje możliwość sformułowania wspólnej wizji, która łączy mieszkańców.

27 maja w ramach projektu #LokalnePartnerstwaPAFW przeprowadzona została diagnoza potrzeb mieszkańców gminy Ścinawa.  Śniadanie na trawie i Spacer badawczy po mieście, to dwa działania, którymi zainaugurowaliśmy działania projektu.
 
 
PEŁNA TREŚĆ RAPORTU DOSTĘPNA PO KLIKNIĘCIU W OBRAZEK PONIŻEJ

 

Projekt „ Cyfrowe GOKi – NUTS legnicko-głogowski”

Dział: To już było Napisane przez
Projekt „ Cyfrowe GOKi – NUTS legnicko-głogowski” to inicjatywa kierowana do dzieci i młodzieży mieszkających na terenie miasta i gminy Ścinawa.
Dla dzieci w wieku od 10 do 18 lat realizowane będą zajęcia na, których nauczymy się programowania w formie zabaw i gier. Przystępna forma oraz atrakcyjny przekaz nie zniechęci uczestników do poznawania tajników cyfryzacji.
Po formularze zgłoszeniowe i więcej informacji zapraszamy do sekretariatu Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie.
W czwartek 12 maja w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbyła się uroczystość, która podsumowała czwarty rok działania uczelni.
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ścinawie pod patronatem Collegium Witelona uczelni Państwowej w Legnicy świętowali zakończenie roku akademickiego 2021-2022.
Uczelnia aktywizuje i rozwija seniorów, pozwala im zdobyć nowe doświadczenia przez co seniorzy chętnie uczestniczą zarówno w wykładach odbywających się w ramach działalności uniwersytetu jak i zajęciach dodatkowych organizowanych przez Centrum Turystyki Kultury w Ścinawie.
Uniwersytet Trzeciego Wieku został powołany do życia w 2018 roku, z inicjatywy władz Uczelni oraz lokalnego samorządu, dzięki czemu starsi mieszkańcy gminy mają bezpłatny dostęp do wykładów akademickich i mogą rozwijać swoje zainteresowania.
Zakończenie semestru rozpoczęło się od rozdania dyplomów przez Prorektor Uczelni ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Panią Doktor Bogumiłę Wątorek a następnie wykład poprowadził ceniony i szanowany przez ścinawskich słuchaczy Doktor Dariusz Wędzina.
Na potwierdzenie udziału w Uniwersytecie Trzeciego Wieku nasi seniorzy-studenci otrzymali indeksy.

Dzięki Fundacji Lotto seniorzy mogą rozwijać swoje pasje

Dział: To już było Napisane przez

Seniorzy, obok najmłodszych mieszkańców gminy Ścinawa, od lat stanowią najliczniejszą grupę odbiorców zajęć odbywających się w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, dlatego kierowane do nich propozycje zasługują na szczególną uwagę. Dzięki środkom pozyskanym przez CTiK od darczyńcy – Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, udało sfinansować warsztaty i zajęcia odbywające się cyklicznie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ścinawie, który zakończył się w połowie maja.

– Wśród naszych propozycji znalazły się: zajęcia Jogi ,wpływające pozytywnie na równowagę mentalną i fizyczną organizmu człowieka; zajęcia „Zdrowy kręgosłup seniora”, wpływające na korektę nieprawidłowych nawyków i postawy ciała; integrujące i towarzyskie „Tańce w Kręgu”, szczególnie cenione przez seniorki stawiające na bardziej aktywne formy wypoczynku oraz pobudzające wyobraźnie. Dodatkowo w naszym programie znalazły się zajęcia rękodzielnicze, które uczestnikom przynoszą radość i odprężenie. Mogą stać się dla niektórych nową pasją – podają organizatorzy z CTiK.
Tematyka zajęć pozwalała uczestnikom nawzajem od siebie czerpać, inspirować i dzielić umiejętnościami, próbować nowych technik rękodzieła, a przede wszystkim rozmawiać i integrować.

Wykonane prace zostały zabrane do domów, by cieszyły i zachęcały do dalszej aktywności.
Projekt miał na celu umożliwienie spędzania czasu wolnego w różnych formach aktywności, skierowany został do seniorów, by ci mieszkańcy mogli rozwijać swoje zainteresowania, uczyć się nowych rzeczy.

Dni Ścinawy 2022 już 4 i 5 czerwca

Dział: To już było Napisane przez

Dni Ścinawy 2022 w sobotę i niedzielę 4-5 czerwca w Porcie Ścinawa.

Wracamy po 2 latach przerwy ze zdwojoną siłą. Tradycyjnie na scenie w Porcie Ścinawa zameldują się gwiazdy - zarówno te lokalne jak i zaproszeni goście, a każdy kto zdecyduje się spędzić pierwszy weekend czerwca w Ścinawie nad Odrą, może liczyć na doskonałą zabawę.

Pierwszy dzień zorganizujemy w konwencji muzycznych nowinek, bo prócz występu rockowego zespołu Apokalipsa i lokalnych sekcji na naszej scenie zamelduje się znany fanom polskiego rapu Qry – reprezentant kultowego Chillwagon’u. Uprzedzając wszelkie pytania – tak, jesteśmy świadomi repertuaru i treści utworów Qry’ego jest to jednak nasza odpowiedź na trendy muzyczne panujące wśród dzisiejszej młodzieży.

Nowością tej edycji Dni Ścinawy będzie noc klubowa - Odra Dance Event podczas wydarzenia, które odbywać się będzie w godzinach 21: 00 – 03:00 na naszej scenie zaprezentuje się 6. Dj’ów. Fani brzmień elektronicznych mogą liczyć na muzyczne bomby i retrospekcje klubowe grane przez dj Alexa oraz Vnalogica (ex. Dj Ben) wieloletnich rezydentów głogowskiego klubu Protector, transowe perełki zaprezentuje ceniony polski producent Arjans, a klasyczne sety z płyt winylowych zagrają doświadczeni Thomaz Clarx, DamianSkora i Alex McFeanly współtwórcy imprez tanecznych o nazwie Space of Sound.

Dzień drugi pełen będzie muzycznych występów, zaśpiewają Ania Juszczyk i Dawid Krężel znani lokalnej społeczności krajanie, tego dnia usłyszymy również największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Stanisława Witomskiego. Z estrady w porcie popłyną także światowe hity, w wykonaniu zespołu Cadillac usłyszycie utwory takich gigantów jak Led Zeppelin, U2, Kings of Leon, Depeche Mode czy Pink Floyd. Chwilę później do tańca porwie Was wyjątkowy Beat Back grający muzykę The Beatles - będzie więc Rock’n’Roll w najczystszej postaci.

Na zakończenie Dni Ścinawy prawdziwa muzyczna uczta za sprawą zespołu Lemon z niezwykle charyzmatycznym Igorem Herbutem. Wyjątkowa barwa głosu i ekspresja wokalna Igora zachwyciła jury programu telewizyjnego Must Be The Music i zachwyca do dziś – największe przeboje Lemona to m.in. Scarlett, Napraw, Jutro, Będę z Tobą, Nice czy Papier jednak w całej dyskografii hitów jest wiele więcej. Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy, zespół wydał 4 krążki, z których 2 pokryły się platyną i podwójną platyną, a jeden złotem. Premierowy utwór Ptaki wydany 13 maja br. Zapowiada kolejną, piątą już płytę studyjną zespołu.

Prócz wygranej w III edycji wspomnianego Must Be the Music, Lemon zdobył nagrody za najlepszy występ i najlepszy zespół roku podczas gali Eska Music Awards 2013. Rok później podczas tej samej gali ponownie został uznany najlepszym zespołem, a w 2015 roku podczas cyklu koncertów Lato Zet i Dwójki 2015 utwór Scarlett uznany został za przebój 25-lecia.

PONADTO:

Oczywiście pamiętamy również o najmłodszych z okazji święta dzieci czyli Dnia Dziecka, który obchodzić podobnie jak przed pandemią, podczas obchodów Dni Ścinawy.  Dla wszystkich dzieci - zarówno tych młodszych, jak i starszych przygotowujemy mnóstwo atrakcji. Wśród nich nie zabraknie warsztatów, licznych konkursów i zabaw przygotowanych przez Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Dla wszystkich dzieci przy współpracy z TechForKids przygotujemy strefę VR, strefę Robotyki, Eurobungee, a na najmłodszych będzie czekała wyspa z klockami LEGO. W niedzielę zapraszamy na warsztaty zaplatania wianków, podczas których nauczymy dzieci jak wykonać letnie wianki, wykorzystując żywe kwiaty. Ponadto w namiocie CTiK dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w ramach projektu Cyfrowe GOKi – NUTS legnicko-głogowski oraz w zabawach i konkursach z nagrodami.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

Dniom Ścinawy towarzyszyły będą też inne imprezy, w ramach Ligi Szkółek Kolarskich ścigali się będą młodzi zawodnicy, także reprezentanci miejscowego klubu Sprint, rozpoczęcie zawodów sportowych przewidziane jest na godzinę 10:00. Bieżące informacje o planach i pomysłach na pierwszy weekend czerwca dostępne na profilu fb Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie na stronie wydarzenia oraz stronie internetowej: https://www.ctik.scinawa.pl/. Pierwsze dolnośląskie spotkanie fanów marki Benimar, Euramobil, Sterckeman, Karmann-Mobil oraz wszystkich innych caravaningowców. W dniach 3- 5 czerwca podczas imprezy Gminy Ścinawa w porcie nad Odrązorganizowane zostanie spotkanie fanów caravaningu oraz wystawa nowych kamperów Benimar, firm wynajmujących kampery oraz pokaz motorówek Waterprestige i premiera projektu polskiego, ekskluzywnego hosuebota. Firma perlayacht pokaże wizualizacje swojego nowego produktu.

Organizatorem Dni Ścinawy jest Centrum Turystyki Kultury w Ścinawie

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami i kliknięcia "Wezmę udział" by być na bieżąco, tam podawane są wszystkie informacje.
Link do wydarzeń:

DNI ŚCINAWY 2022 - 4, 5 czerwca - Port Ścinawa  
ODRA DANCE EVENT Dni Ścinawy 2022 4, 5 czerwca - Port Ścinawa
QRY - KONCERT podczas Dni Ścinawy 2022 4, 5 czerwca - Port Ścinawa 

 

 

 

DNI ŚCINAWY 2022 - ODRA DANCE EVENT

Dział: To już było Napisane przez
Oficjalny plakat Dni Ścinawy 2022 - Odra Dance Event, czyli klubowego zakończenia I dnia Dni Ścinawy 2022 - 4-5 czerwca z udziałem 6-ciu dj'ów.
 
Już 4 czerwca w sobotę Port Ścinawa będzie najbardziej roztańczonym miejscem w kraju. Wszystko za sprawą nocy klubowej czyli Odra Dance Event. Wśród gwiazd wydarzenia znalazło się 6-ciu artystów, co gwarantuje 6 godzin doskonałej zabawy. Do line-upu trafili DJ ALEX, Vnalogic, Arjans, DamianSkora, Thomaz Clarx oraz Alex McFeanly.
 
Gwarantujemy, że będzie to muzyczne wydarzenie o sporym zróżnicowaniu gatunków w godzinnych setach zaproszonych artystów usłyszymy zarówno klasyki w stylu trance i retro jak i nieco świeższe brzmienia!!
 

 

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Dział: To już było Napisane przez
We wtorek 3 maja w Ścinawie odbędą się uroczystości związane z obchodami 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
-Msza Święta w intencji ojczyzny odbędzie się o godzinie 11:00
w KOŚCIELE PW. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W ŚCINAWIE.
-Po zakończeniu nabożeństwa około godziny 12:15 udamy się pod Pomnik Pamięci w parku miejskim w Ścinawie w celu złożenia wiązanek kwiatów.

WESOŁEGO ALLELUJA

Dział: To już było Napisane przez

Niech te Święta Wielkanocne będą pełne nadziei i wiary,
Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie
wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.
Ciepłych, pełnych radosnej nadziei
świąt Zmartwychwstania Pańskiego, rodzinnego ciepła,
radosnych spotkań przy wielkanocnym stole
oraz smacznego święconego jajka.

Radosnych Świąt Wielkanocnych
życzą Dyrektor oraz pracownicy
Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie