DOŻYNKI GMINNO-POWIATOWE ŚCINAWA 2019

Sierpień dla rolników to czas wyjątkowy - koniec żniw i ciężkiej pracy, która trwa zazwyczaj od wczesnej wiosny. Przygotowania do nowego roku kalendarzowego w gospodarstwie mają jednak wydźwięk całoroczny, gdzie ekonomia i gospodarność towarzyszą rolnikom w życiu codziennym. Sierpień to jednak nie tylko okres wzmożonej, ciężkiej pracy w polu, ale także czas zabawy, bo przecież obfite plony tradycyjnie trzeba uczcić dożynkami. To piękne, staropolskie święto, to zarówno ukoronowanie całorocznej pracy rolników, jak i ich największa uroczystość, hucznie obchodzona we wszystkich, nawet tych najmniejszych, polskich wsiach. Z biegiem lat dożynki stały się w naszym kraju tak popularne, że obchodzone są nawet w niektórych miastach. Tak też rokrocznie świętuje gmina Ścinawa.

    • W programie przewidujemy:

 

  • Msza święta z poświęceniem wieńców dożynkowych
  • Przejście korowodu dożynkowego na miejsce Ceremoniału Dożynkowego
  • Ceremoniał Dożynkowy
  •  Kiermasz tradycyjnych specjałów
  • Występy zespołów ludowych
  • Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy
  • Stoiska promocyjne sołectw gminy Ścinawa
  • Koncerty zespołów

 

Wśród artystów w tym roku znalazły się zarówno znane zespoły disco polo takie jak Power Play twórca hitów "Lubisz to lubisz", "Oj tam, oj tam" "Co ma być to będzie", Coctail Boys formacja łamiąca stereotypy nurtu disco znana z programu telewizyjnego Disco Stars, ale również Szula artystka znana lokalnie i w całym kraju ze swoich hitów muzyki disco polo. Wśród gwiazd znalazła się również legendarna formacja 2 plus 1 znana z hitów takich jak "Iść w stronę słońca", Chodź, pomaluj mój świat" czy "Windą do nieba"

 

Zapraszamy do udziału w dorocznym Święcie Plonów. Dożynki to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W Ścinawie w tym roku nabiera większego rozmachu. Kolejny rok z rzędu Ścinawa za sprawą Dożynek gminno-powiatowych stanie się domem wszystkich gospodarzy, rolników i działkowców. To właśnie na ścinawskich błoniach dziękować będziemy za plony, które podarowała nam natura. Nie zabraknie koncertów, animacji dla dzieci oraz wyśmienitej atmosfery. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na plakacie promującym wydarzenie oraz na naszym facebooku!

Aby przejść do naszego fanpage'u wystarczy kliknąć w obrazek.

 

Przeczytaj również...