DOFINANSOWANIE ZAJĘC DLA SENIORÓW – FUNDACJA LOTTO im. Haliny Konopackiej

Projekt „Aktywni seniorzy z CTiK w Ścinawie Uniwersytet III wieku najlepszym sposobem na długowieczność” jest realizowany przez Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie przy współpracy z partnerem Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Projekt ma na celu umożliwienie spędzania czasu wolnego w różnych formach aktywności i jest kierowany do seniorów.

Dzięki środkom pozyskanym od naszego darczyńcy Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej udało się nam sfinansować warsztaty i zajęcia odbywające się cyklicznie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który w Ścinawie cieszy się ogromną popularnością. Poza aspektem samorozwoju ważnym elementem zajęć dla seniorów jest możliwość wzbogacania wiedzy o świecie, rozwijania wyobraźni oraz nade wszystko zawierania nowych znajomości.

Wśród naszych propozycji znalazły się zajęcia Jogi wpływające pozytywnie na równowagę mentalną i fizyczną organizmu człowieka, zajęcia „Zdrowy kręgosłup seniora” wpływające na korektę nieprawidłowych nawyków i postawy ciała, integrujące i towarzyskie „Tańce w Kręgu” szczególnie cenione przez seniorki stawiające na bardziej aktywne formy wypoczynku oraz pobudzające kreatywność zajęcia rękodzielnicze „Rękodzieło Seniora”.

Seniorzy poza najmłodszą częścią społeczeństwa naszej gminy od lat stanowią najliczniejszą grupę odbiorców zajęć odbywających się w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, dlatego kierowane do nich propozycje zasługują na szczególną uwagę. Staramy się by każdorazowo były dla nich atrakcyjne i wartościowe, a nawet wymuszały potrzebę rozwoju personalnego, otwieramy się również na kolejne propozycję płynące od samych uczestników.

Dziękujemy Fundacji Lotto im Haliny Konopackiej, a uczestnikom naszych zajęć za zaangażowanie i pozytywny odbiór. Jednocześnie informujemy, że jednym z działań wieńczących całość projektu będą organizowane przez CTiK wycieczki dla seniorów, które dwukrotnie odbędą się w czerwcu 2022r, a o szczegółach dotyczących wyjazdów poinformujemy niebawem.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *