DO CENTRUM NA JARMARK!

 

W niedzielę 9 grudnia o godzinie 11:00 w ścinawskim Centrum Turystyki i Kultury otwieramy po raz czwarty Jarmark Bożonarodzeniowy, który kolejny rok z rzędu będzie powiatowym.

„Liczymy, że pogoda okaże się łaskawa, a kramy przygotowane przez lokalnych twórców rękodzieła i świątecznego jadła tętnić będą życiem. Bożonarodzeniowe ozdoby, rękodzieło, smakołyki rodem z wigilijnego stołu i wiele, wiele innych ciekawostek, znajdziecie państwo przechadzając się po naszym Jarmarku” – reklamuje dyrektor Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie pani Anna Podbucka.

Za sprawą koncertu kolęd, występów artystycznych, tańca czy jasełek, który odbywać się będą w sali widowiskowej CTiK zbudujemy piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Na naszej scenie nie zabraknie dzieci z Przedszkola Publicznego w Ścinawie, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z naszej gminy, zaprezentują się również uczestnicy sekcji CTiK. Na przybyłych czekać będą również fotobudka, gdzie bezpłatnie wykonają państwo pamiątkową fotografię, będą również bezpłatne smakołyki dla najmłodszych. Jarmark Bożonarodzeniowy od kilka lat świetnie wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Ścinawy tym bardziej liczymy na Państwa obecność. Zapraszamy w godzinach od 11:00 do 17:00 na jarmark, a już od godziny 14:00 na przygotowany program artystyczny.

Przypominamy o wręczeniu paczek mikołajkowych dla dzieci zameldowanych w Ścinawie urodzonych w latach 2006-2017. Dzieci zapraszamy wraz ze swoimi opiekunami do Ogrodu zimowego CTiK, gdzie czekać będzie św. Mikołaj. Paczki wydawane będą w godzinach od 13:00 do 17:00, a wejście po paczki mikołajkowe znajdować się będzie w tylnej części budynku od strony parku miejskiego w Ścinawie. Przez wejście do Schroniska młodzieżowego znajdujące się za budynkiem (od strony parku) należy udać się do Ogrodu zimowego CTiK (przez korytarz schroniska). Po odebraniu paczki z Ogrodu zimowego przechodzić będziemy na korytarz Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie.

W dniu 9 grudnia zapraszamy również laureatów konkursu plastycznego ,, Kartka Bożonarodzeniowa 2018r.” Jury przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach, określonych w regulaminie Konkursu. Wręczenie nagród nastąpi o godzinie 16:00 w sali widowiskowej CTiK.

Przedszkole I Kategoria

I miejsce Magdalena Boczoń

II miejsce Tomasz Jacewicz

III miejsce Hanna Barglik

II kategoria - uczniowie klas 0-II szkół podstawowych

I miejsce – Gabrysia Kubasiewicz

II miejsce - Kajetan Paszkowiak

III miejsce – Patrycja Golonka

III kategoria - uczniowie klas III-V szkół podstawowych

I miejsce - Weronika Cichuta

II miejsce – Wiktoria Marciniak

III miejsce – Oliwia Łukasiewicz

IV kategoria - VI – VIII i Gimnazjum

I miejsce – Julia Boczoń

II miejsce – Amelia Bemincasa

III miejsce - Michał Szturm

IV kategoria – Dorośli niepełnosprawni

I miejsce - Katarzyna Podulka

I miejsce - Justyna Wolsztyniak

II miejsce – Beata Mały

II miejsce - Izabela Kowalewska

 

Przeczytaj również...