Dni Ścinawy za nami!

Taniec, śpiew, Szymon Chodyniecki i Myslovitz  definiują w skrócie Dni Ścinawy 2019, które po raz drugi odbyły się na przystani nad Odrą. W ścinawskim porcie przez dwa dni obchodziliśmy Dni Ścinawy 2019. Sobota w całości poświęcona była dzieciom, to właśnie dzieci miały 1 czerwca swoje święto, a za sprawą naszego sponsora firmy Total Polska Dzień Dziecka po raz kolejny był Totalny. 2 czerwca to dzień wielkich koncertów, euforii i świetnej zabawy. W drugim dniu obchodów nagrodzono  Dyrektor Biblioteki - Ewę Solińską za wieloletni wkład pracy w krzewienie kultury i propagowanie czytelnictwa.

Dni Ścinawy to święto całej gminy, jednak tradycyjnie już dla obchodów święta miasta pierwszy dzień to także święto dzieci. W sobotę 1 czerwca obchodziliśmy Totalny Dzień Dziecka, nazwa nie jest przypadkowa bo sponsorem pierwszego dnia zabawy w ścinawskim porcie była firma Total Polska. W tym roku najmłodsi mieszkańcy gminy świętowali aż dwa dni za sprawą odbywającego się w piątek 31 maja turnieju laserowego paintballa dla dzieci i młodzieży. Taka forma rozrywki jest podziękowaniem za cały rok wspólnych spotkań podczas organizowanych przez nas wydarzeń. Dzieciakom po prostu się to należy, bardzo cieszy nas fakt że atrakcja spotkała się dużym zainteresowaniem. 

1 czerwca

W sobotę świętowaliśmy od godziny 14:00 równolegle na stadionie miejskim w Ścinawie wystartowały Miejsko-Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze oraz otwarte zostało bezpłatne dmuchane miasteczko dla najmłodszych przygotowane na przystani nad Odrą. Już o godzinie 16:00 oficjalnie rozpoczął się program artystyczny skierowany tego dnia do dzieci - blok konkursów z nagrodami wypełnił pierwszą godzinę zabawy. Nie zabrakło teatru, śpiewu i tańca to wszystko w wykonaniu sekcji i podmiotów, z którymi współpracujemy. Wieczorem na naszej scenie pojawili się zaproszeni artyści, zagrali: Kuba Kowaliszyn z zespołem Fuji i gwiazda wieczoru – Szymon Chodyniecki. Pierwszy dzień zakończyła tradycyjna dyskoteka „pod gwiazdami” z d'jami Jorgen Davem, Gackim oraz Pavlikiem.

– Chcę podziękować wszystkim gościom, którzy zdecydowali się spędzić z nami czas, jestem przekonana, że nikt się nie nudził. Specjalne podziękowania należą się też występującym artystom oraz obsłudze, bo nikt się nie oszczędzał, ta niesamowita atmosfera i klimat, które towarzyszą imprezie, to właśnie ich zasługa – podsumowywała Anna Podbucka, dyrektor CTiK w Ścinawie.

2 czerwca

Drugi Dzień obchodów Dni Ścinawy rozpoczął pokaz umiejętności zawodników Akademii Sztuk Walki GOK1 Piotra Molińskiego - elementy boksu, boksu tajskiego czy kickboxingu jakie zaprezentowali w czasie pokazowych walk robiły wrażenie. Następnie w świat bajki przeniosła nas niezawodna Zaczarowana Kurtyna pani Teresy Kogut, sekcja działająca przy CTiK. Wokalnie na naszej scenie zaprezentowali się tego dnia Dawid Krężel, Ania, Ola i Marta Juszczyk oraz prowadzony przez panią Dorotę Krężel zespół "Bez Nazwy". W drugim dniu wielkiej nadodrzańskiej zabawy wręczono również przyznawaną rokrocznie nagrodę Miasta i Gminy Ścinawa, w tym roku wyróżniono pracę na rzecz lokalnej społeczności, którą wykonuje obecny dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ścinawie, a wcześniej wieloletni pracownik tej instytucji – Ewa Solińska, która nie kryła wzruszenia tak ważnym uhonorowaniem.

Również drugiego dnia oficjalnie przedstawione zostało logo "Ścinawa nad Odrą", które identyfikować ma nasze miasto w działaniach promocyjnych. Na scenie tego wieczoru zagrali zespół Nofan, wrocławski gitarzysta, piosenkarz i autor tekstów Janek Samołyk z zespołem oraz gwiazda tegorocznych dni Ścinawy Myslovitz. Na ten koncert czekała cała Ścinawa co potwierdziła frekwencja. Podczas trwającego niemal półtorej godziny koncertu zespół zagrał swoje największe hity. Nie zabrakło takich utworów jak "Chciałbym umrzeć z miłości", "Sprzedawcy  marzeń", "Dla Ciebie", "Polowanie na wielbłąda", ale również tych wydanych niedawno jak "Trzy sny o tym samym". Nie można pominąć talentu nowego wokalisty Mateusza Parzymięso, który od niedawna na stałe zagościł w zespole. Przyznajemy, że ma niezwykłą charyzmę i energię, która szybko zaraziła zgromadzoną publiczność.

Dni Ścinawy zakończył teatr ognia pn. Gatsby Show, czyli trwający około 15 minut taniec z płonącymi atrybutami wykonany przez 5 osobową grupę Flow Fire&Light Show.

"To były wyjątkowo udane dla nas trzy dni, cieszymy się, że mieszkańcy tak licznie uczestniczyli w zorganizowanym przez nas wydarzeniu. Bardzo ważna dla nas jest obecność publiczności, to dla nas nagroda i wyraz wdzięczności za pracę, w którą wkładamy mnóstwo energii. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne świętowanie na przystani nad Odrą. Jednocześnie zapraszamy na odbywający się niebawem w tym samym miejscu XII Festiwal Ścinawski Blues nad Odrą, który już 19 i 20 lipca zagra dla Państwa" - dodaje Anna Podbucka Dyrektor Centrum Turystki i Kultury w Ścinawie.

Przeczytaj również...