DNI ŚCINAWY – 1 i 2 czerwca

📣 📣 Już 1 i 2 czerwca zapraszamy na Dni Ścinawy. 📣 📣 Pierwszy weekend czerwca upłynie w naszej gminie pod znakiem doskonałej zabawy. Dni Ścinawy wracają na do Portu Ścinawa nad Odrą, do swojej lokalizacji pierwotnej, choć przy okazji powrotu scena zostanie zlokalizowana przy nowo wybudowanym nabrzeżu.

1. czerwca (sobota) to dzień nie przypadkowo poświęcony niemal w całości dzieciom. Tego dnia najmłodsze pokolenie ścinawian obchodzić będzie swoje święto - Dzień Dziecka. Gry i zabawy dla dzieci, występ iluzjonisty, pokazy talentów uzdolnionych dzieci i młodzieży z naszej gminy, przedstawienie teatralne z morałem i puentą - to wszystko z myślą o najmłodszych. Dla dzieci tego dnia również atrakcje w postaci strefy dziecka z dmuchańcami, która tego dnia będzie przyjmować najmłodszych zupełnie bezpłatnie.
Kiedy nadejdzie wieczór, kolejne występy tym razem dla dzieci nieco starszych - za sprawą 3. edycji nocy klubowej Odra Dance Event przez 6 godzin ponownie bawić się będziemy w rytmach muzyki klubowej.
2. czerwca (niedziela) to drugi dzień świętowania w Ścinawie. Rozpoczynamy zmaganiami sportowymi młodych kolarzy MTB, którzy ścigać się będą w ramach Ligi Szkółek Kolarskich. Na rodzimej scenie w Ścinawie gościć będziemy skromnego i równie utalentowanego multiinstrumentalistę i wokalistę Dawida. Dawid Krężel bo o nim mowa to finalista „Szansy na Sukces” i wokalista w Narodowej Orkiestrze Dętej. My nie możemy się doczekać na ponowne spotkanie, a to dopiero przedsmak tego co na naszej scenie ma się wydarzyć.
Dzień ten postanowiliśmy określić koncertowym i już od początku takim będzie Tomasz Besser z zespołem „Nadmiar”, wokalista o charakterystycznej barwie głosu uczestnik w 5. edycji The Voice of Poland rozgrzeje scenę do czerwoności. Chwilę później polecimy w „Cosmos” za sprawą formacji, która jest autorem hitu: „Droga Pani, ale pani pachnie” z 10-milionowym wynikiem odtworzeń w serwisie YouTube. W oczekiwaniu "na wiatr co rozgoni..." przeniesiemy się w świat twórczości Kory Jackowskiej. Zespół Raz 2 tribute to Maanam to wprowadzenie do kulminacyjnego momentu tego dnia bo o godzinie 20:45 wręczona zostanie Nagroda Miasta i Gminy Ścinawa - prestiżowe wyróżnienie w naszej małej ojczyźnie.
Wreszcie na scenie pojawi się gwiazda tegorocznych obchodów Dni Miasta. Klasa sama w sobie, wulkan energii, niezwykła postać, nietuzinkowa barwa głosu i wyjątkowo pogodny człowiek Kamil Bednarek - autor tekstów i kompozytor wielu muzycznych hitów. "Takie chwile jak te, nie zdarzają się zbyt często" - dlatego nie może Was zabraknąć 1. i 2. czerwca w Porcie Ścinawa nad Odrą.
 

Przeczytaj również...