DAWID KWIATKOWSKI W LUBINIE

Dawid Kwiatkowski wystąpi w Lubinie w ramach trasy koncertowej HappyHard Tour zaplanowanej na rok 2018. Wokalista, autor tekstów i bloger bo tak można ująć jego osobę w kilku słowach przyjął zaproszenie organizatorów V Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Strażaka w Lubinie. Jest pierwszą osobą w Polsce, która zdobyła złotą płytę przed premierą albumu, a następnym albumem osiągnął status płyty platynowej, także przed jej premierą. Zdobył 1. miejsce wśród muzyków na liście magazynu WPROST „Najbardziej wpływowi ludzie polskiego show-biznesu 2015” oraz 18. miejsce na liście magazynu WPROST „Najbardziej wpływowi ludzie polskiego show-biznesu 2015”

KLIKNIJ ——> LINK DO WYDARZENIA PODCZAS, KTÓREGO WYSTĄPI DAWID KWIATKOWSKI <—— KLIKNIJ

Znany jest również z telewizyjnych show gdzie zapisał się jako juror, krytyk i mentor młodego pokolenia wokalistów. Dawid Piotr Kwiatkowski bo tak nazywa się młodey piosenkarz urodził się 1 stycznia 1996 roku i pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego. Jest Laureatem Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy roku 2014 co na pewno zasługuje na uwagę.

Swoją karierę zaczynał jak większość obecnie liczących się artystów wywodzących się z gatunku Pop od telewizyjnych show muzycznych. Początki nie były jednak łatwe lato 2012 roku  to udział w przesłuchaniach do czwartej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka,zakończone przed etapem półfinałów. Miłość do muzyki i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonych celów pozwoliły jednak już rok później wydać debiutancki singiel „Biegnijmy”. Końcówka 2013 roku to czas laurów Dawid zostaje nagrodzony dwiema statuetkami w kategoriach Modny Debiut ESKA.pl oraz Odkrycie roku na gali Glam Awards 2013, organizowanej w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Końcem listopada listopada wydał, nakładem wytwórni My Music, swój debiutancki album studyjny, zatytułowany 9893, wyprodukowany przez Pawła Gawlika. Album zadebiutował na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży. Również w 2013 roku został właścicielem marki odzieżowej #9893.

Kolejne lata to wielotorowe działania muzyczne, które przeplatają się z udziałem Dawida w telewizyjnych programach rozrywkowych W 2014 roku. W kwietniu został ambasadorem reklamowym marki kosmetyków Garnier.W maju wydał akustyczny album, zatytułowany 9893 Akustycznie, zawierający utwory z debiutanckiego wydawnictwa w akustycznych aranżacjach. W tym samym roku zdobył wypomnianą  Europejską Nagrodę Muzyczną MTV, a w listopadzie wydał swój drugi album studyjny, zatytułowany Pop & Roll. Także w 2014 roku zajął III miejsce pierwszej edycji programu „TANIEC Z GWIAZDAMI” w telewizji Polsat.

W 2015 roku został jurorem w programie telewizji Polsat SuperDzieciak. wydał trzeci album studyjny, zatytułowany Element trzeci . W 2016 roku ukazał się jego teledysk do piosenki „Nie mów nie” z albumu Element trzeci, będący zapowiedzią filmu Za niebieskimi drzwiami. W gurniu zaprezentował czwarty album studyjny, zatytułowany Countdown. Płyta promowana była przez singiel „Say Yes”. W listopadzie 2017 roku po raz drugi został wyróżniony Europejską Nagrodą Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy.

W 2017 roku wystąpił w odcinku specjalnym programu Familiada wraz z Dawidem, Michałem Szpakiem, Tomaszem Kammelem i Martą Gałuszewską reprezentującymi drużynę The Voice of Poland.

Od 1 stycznia 2018 roku, wraz z Edytą Górniak, Tomsonem i Baronem, jest trenerem w programie The Voice Kids. 10 stycznia zaprezentował teledysk do piosenki „Jesteś”, będącej pierwszym singlem zapowiadającym jego piąty album studyjny. 24 marca 2018 po raz czwarty z rzędu odebrał statuetkę Nickelodeon „Ulubiona polska gwiazda” na gali w Los Angeles.

 

 

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *