GMINA PRZYJAZNA SENIOROM – INAUGURACJA PROGRAMU

Przypominamy, że 31 marca o godzinie 16:00 w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbędzie się oficjalna inauguracja Programu Gmina Przyjazna Seniorom, do którego zdecydował się dołączyć ścinawski samorząd pod koniec ubiegłego roku. Od wielu tygodni trwały ustalenia warunków Programu, drukowane były karty seniora i tworzone informacje na oficjalną stronę Głosu Seniora. Nadal trwają również rozmowy z przedsiębiorcami, firmami oraz sklepami w naszej gminie, które zechcą dołączyć do programu jako „Firma Przyjazna Seniorom”. Chętnych przyłączenia się do Programu prosimy o kontakt z naszym ośrodkiem kultury osobiście lub pod numerem telefonu 76/845 79 17.
Podczas piątkowej inauguracji zaprezentowane zostaną założenia Programu i doświadczenia innych samorządów. Burmistrz Krystian Kosztyła odbierze też z rąk przedstawiciela Stowarzyszenia Manko – Głosu Seniora Pana Marka Pilcha oficjalny certyfikat „Gminy Przyjaznej Seniorom”. Wręczone zostaną również pierwsze ogólnopolskie karty seniora uprawniające ich posiadaczy do zniżek w całym kraju oraz certyfikaty dla lokalnych przedsiębiorców i instytucji wspierających środowisko osób starszych.
W chwili obecnej do Programu włączyła się już Przychodnia Ścinawa oraz Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie oferując zniżki na swoje usługi, a mamy nadzieję, że kolejne Firmy będą do nas dołączać w najbliższym czasie.
Korzyści z włączenia się gminy Ścinawa do programu, to nie tylko zniżki dla seniorów, ale także ich bezpłatny udział w corocznych Ogólnopolskich Senioraliach w Krakowie, gdzie mogą się integrować i aktywnie spędzać wolny czas.
Jako przedstawiciele samorządu będziemy mogli brać udział w ogólnopolskiej konferencji i szkoleniu z zakresu polityki senioralnej. Nasz Ścinawski Uniwersytet III Wieku otrzyma także doradztwo w zakresie tworzenia i rozwoju Rady Seniorów, UTW, Klubów Seniorów czy medium seniorskiego oraz wsparcie w organizacji Dnia Seniora.
Dla naszych seniorów to możliwość udziału w ogólnopolskich kampaniach edukacyjnych z zakresu świadomości konsumenckiej, stylu życia, aktywizacji, praw pacjenta i dostępności. Dzięki włączeniu się do Programu ścinawskich Firm, to też możliwość korzystania ze zniżek między innymi w ścinawskiej przychodni.
Jako „Gmina przyjazna seniorom” Ścinawa ma też zagwarantowaną promocję w Ogólnopolskim Magazynie “Głos Seniora”, którego pierwsze egzemplarze rozdamy podczas inauguracji oraz innych nośnikach medialnych. Program zakłada także pozyskiwanie nowych firm honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora w Polsce i za granicą, bezpłatny udział firm z samorządu partnerskiego w programie, a także ich promocję w Polsce i za granicą.
Kartę seniora może odebrać osobiście każdy mieszkaniec Gminy Ścinawa w sekretariacie CTiK w Ścinawie przy ul. Kościuszki 1 w godzinach od 8:00 do 16:00.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *